Aktywny wypoczynek - skoki ze spadochronem, paralotnia, park linowy

Aktywny wypoczynek - skoki ze spadochronem, paralotnia, park linowy

Z uwagi na różnorodność charakterów, każdy może mieć inne pomysły i sposoby na spędzanie urlopu, wakacji, wyjazdów. Dla jednych najlepszą formą jest odpoczywanie na kanapie, hamaku, czy plaży, inni natomiast wolą aktywne spędzanie wolnego czasu. Spacery, jazda rowerem, czy na rolkach może dość szybko się znudzić. Dlatego zwolennicy wysokiego poziomu adrenaliny poszukują czegoś na miarę swoich oczekiwań – na przykład skok ze spadochronem, lot paralotnią, wspinaczkę lub coś w rodzaju szkoły przetrwania.

Aktywny wypoczynek - skoki ze spadochronem, paralotnia, park linowy

Aktywne spędzanie wolnego czasu

Jedną z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu jest skok ze spadochronem, poza doskonałą rozrywką otrzymuje się także ogromną dawkę adrenaliny. Dość często wybierane są skoki spadochronowe w Krakowie, w tandemie – podczas których instruktor i pasażer skaczą wspólnie. Nazwa wzięła się stąd, że w skład wyposażenia pilota wchodzi specjalny spadochron, nazywany tandemem. Ma postać czaszy, jest doskonale przystosowana do jednoczesnego skoku dwóch osób, pasażer jest oczywiście odpowiednio zabezpieczony przy pomocy uprzęży mocującej. Wrażenie robi wysokość, z którego odbywają się skoki spadochronowe w Krakowie – wynosi ona od 3 do 4 tysięcy metrów. Prędkość, jaką osiąga się podczas skoku przed otwarciem spadochronu przekracza nawet 200 kilometrów na godzinę. Pomimo, że ten stan utrzymuje się do maksymalnie 55 sekund to i tak robi ogromne wrażenie. Skoki spadochronowe w Krakowie są całkowicie bezpieczne, ponieważ pilotem są wykwalifikowane osoby – zawodowi instruktorzy posiadający wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje. Taka forma rozrywki może być doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby z okazji rocznicy, Walentynek, urodzin. Niezapomniane wrażenia oraz adrenalina są w pełni zagwarantowane.

Pozostałe aktywności z adrenaliną w tle

Skoki spadochronowe w Krakowie to jedna z opcji, na którą warto się zdecydować, jeżeli jest się osobą poszukującą najlepszych wrażeń. Równie ciekawą alternatywą jest na przykład skok na paralotni, do którego tak naprawdę niezbędne są jedynie wygodny, sportowy strój oraz dogodne warunki atmosferyczne. Tym samym marzenie o swobodnym lataniu ma szansę się spełnić, warunkiem jest dobry stan zdrowia i waga poniżej 100 kilogramów. Co ciekawe, za przeszkodę nie uznaje się lęku wysokości, w bardzo dużej ilości przypadków przestaje on istnieć w…powietrzu. Sam lot paralotnią nie trwa dłużej, niż 20 minut, ale warto zarezerwować więcej czasu. Przed startem odbywa się krótkie szkolenie i jednocześnie każdy jest zapoznawany ze sprzętem. Kolejną propozycją na ciekawe spędzenie czasu jest wizyta w parku linowym – taka rozrywka wielu kojarzy się zapewne z czasami dzieciństwa. Wspinanie się na drzewa i przeskakiwanie między nimi zajmowało czasami całe wakacyjne dni. Pokonywane w parku linowym tory przeszkód stanowią świetną zabawę, wszystko odbywa się z pełnym zabezpieczeniem linami asekuracyjnymi. Trasa zazwyczaj składa się z kilku odcinków, po każdym z nich uczestnik może odpocząć na platformie i przemyśleć ruchy na kolejnych etapach.

Podobne artykuły