Motoryzacja, a najnowocześniejsze technologie

Motoryzacja, a najnowocześniejsze technologie

Coraz częściej prowadzone są działania oparte na motoryzacji i branży IT. Codziennie pojawiają się nowe informacje na temat nowoczesnych rozwiązań informatycznych w samochodach lub ogólniej z motoryzacją.

Technologia, a transport

Nowoczesne technologie opracowywane są przez firmy transportowe oraz te z dziedziny IT. Od jakiegoś już czasu można zauważyć ścisłą współpracę pomiędzy branżą IT i motoryzacją. Jak podaje raport Global Automotive Executive Survey 2016, digitalizacja i umiejętność scalania się aut z otoczeniem to najważniejsze trendy, które pochłoną rynek motoryzacyjny do 2025 roku. Takie rozwiązania widoczne są już w samochodach autonomicznych. Już w Stanach pojawiają się przepisy, dopuszczające do jazdy samochody samosterujące. Co więcej amerykańskie władze przeznaczą pokaźną kwotę na badania związane z samochodami autonomicznymi. Chcą przez te działania wpłynąć na większe bezpieczeństwo na drogach, ponieważ jak donoszą dane z wypadków, główną ich przyczyną są błędy kierowców. Te działania zostały poparte przez renomowane przedsiębiorstwa takie jak Google, GM, Ford, Tesla oraz Volvo. Często elementy pochodzące z samosterujących się pojazdów zastosowane są w samochodach najnowszej generacji. To najczęściej wyposażenie pojazdu w system automatycznego parkowania, śledzenia drogi czy utrzymywania się określonego pasa ruchu. Coraz więcej rozwiązań wykorzystuje się z użyciem smartfonów, które łączą się z pojazdem. Coraz częściej samochody podłączane są do Internetu. Obecnie takich pojazdów jest 23 mln, a ich liczba z roku na rok będzie coraz większa.

Motoryzacja, a najnowocześniejsze technologie

Technologia stosowana przez firmę Samsung

Firmą, która coraz bardziej angażuje się w rozwój technologii w motoryzacji jest Samsung. Opracowała ona Samsung Safety Truck, czy pojazd, który posiada system chroniący przed wypadkiem w trakcie wyprzedzania. System ten posiada dwie kamery, z przodu pojazdu i posiada platformę oprogramowania, stworzoną przez przedsiębiorstwo Ingematica. Dzięki tej technologii możliwa jest rejestracja i transmisja obrazu przed pojazdem, po to, by samochody jadące za nim mogły ocenić szansę na spokojne wyprzedzanie. Wówczas manewr poprzedzony jest większą ilością informacji.

Podobne artykuły