Wybieramy buty na zimę – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy buty na zimę – na co zwrócić uwagę?

W sklepach dostępny jest bardzo szeroki wybór obuwia zimowego. Często nie wiemy jednak, na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnej pary butów, aby nowy zakup dobrze sprawdził się w wymagających warunkach zimowych. Jakie powinny być odpowiednie buty na zimę?

Modne i ładne buty zimowe

Mimo tego, że przy wyborze butów zimowych kluczowe znaczenie powinna mieć ich wygoda, sam wygląd obuwia także jest ważny! Przy zakupie butów warto zwrócić uwagę na takie praktyczne aspekty, jak chociażby kolor obuwia. Za najbardziej uniwersalne uznaje się buty czarne, które można z łatwością dopasować do wszystkich stylizacji.

Wybieramy buty na zimę – na co zwrócić uwagę?

Obuwie ze skóry naturalnej czy ze skóry ekologicznej?

Przy zakupie obuwia zimowego warto zwrócić uwagę na materiał jego wykonania. Buty zimowe powinny być odporne na wilgoć, niskie temperatury oraz sól. Najlepszym materiałem, który przetrwa te niekorzystne warunki jest skóra naturalna. Przy odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnej impregnacji buty skórzane nie będą przepuszczały wody oraz będą łatwe w czyszczeniu.

Alternatywą do droższych butów ze skóry naturalnej jest obuwie wykonane ze skóry ekologicznej. Decydując się na jego zakup warto mieć jednak świadomość, że są to buty z reguły przeznaczone na jeden, maksymalnie dwa sezony. Ekoskóra nie przepuszcza także powietrza, co skutkuje niższym komfortem korzystania z takiego obuwia.

Podeszwa i wyściółka wewnętrzna obuwia zimowego

Buty zimowe często posiadają miękką wyściółkę wewnętrzną wykonaną z futerka. Jej obecność zapewnia nie tylko przyjemne ciepło, ale także podnosi atrakcyjność wizualną butów. Ocieplane obuwie zapewnia również lepszą amortyzację stopom oraz zapobiega ich otarciu. Na zimę szczególnie opłaca się kupić długie kozaki, które ochronią przed chłodem nie tylko nasze stopy, ale także łydki.

Przy wyborze obuwia na zimę należy koniecznie zwrócić uwagę także na podeszwę. Powinna być ona gruba oraz posiadać właściwości antypoślizgowe, co pozwoli ochronić nasze stopy przed chłodem oraz zapobiegnąć poślizgnięciu się na śniegu i lodzie.

Podobne artykuły