Polska scena muzyczna 2018 – zagraniczne gwiazdy

Polska scena muzyczna 2018 – zagraniczne gwiazdy

Każdy rok w naszym kraju zawsze ma sporo do zaoferowania publiczności muzycznej. Na szczęście już od dawna nie jesteśmy estradową prowincją i do co większych miast oraz na festiwale muzyczne regularnie trafiają gwiazdy największego światowego formatu. Kto w tym roku wystąpi na polskich scenach? Gwiazd będzie oczywiście bez liku, ale w pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o poniższych artystach.

The Rolling Stones – 8 lipca (Warszawa)

Nieśmiertelna formacja brytyjskich rockmanów po raz kolejny odwiedzi nasz kraj już w lipcu w ramach promocji najnowszego krążka, „Stones – No Filter”. Jest to wspaniała wiadomość, ponieważ Mick Jagger et consortes omijali nasz kraj już od dobrych 11 lat.

King Crimson – 13 i 14 czerwca (Poznań), 16, 17 i 18 czerwca (Kraków)

Robert Fripp z zespołem to spełnienie marzeń wielu fanów tej legendarnej już formacji. Odwiedzą tylko dwa miasta, ale za to koncertów będzie aż pięć. To wszystko w ramach „Uncertain Times European Tour 2018”, ogólnoeuropejskiej trasy formacji.

Metallica – 28 kwietnia (Kraków)

Uwielbiany przez ubierających się na czarno nastolatków i byłych nastolatków amerykański boysband Metallica promuje właśnie swój kolejny album, „Hardwired... To Self Destruct!”. Jak zwykle ceny biletów nie będą należały do najtańszych, ale fani mogą spodziewać się wielkiego widowiska, niezapomnianych kreacji artystów oraz widowiskowej oprawy wizualnej. Metallica nigdy nie zawodzi.

Polska scena muzyczna 2018 – zagraniczne gwiazdy

30 Seconds to Mars – 18 kwietnia (Łódź), 29 sierpnia (Kraków)

Piąty studyjny album formacji 30 Seconds to Mars to okazja do świętowania, a świętuje się najlepiej na koncercie swojego ulubionego zespołu. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie na pewno “Dangerous Night”, czyli jedyna piosenka wydawnictwa, która jak na razie ujrzała światło dzienne. Reszta pozostaje wciąż słodką tajemnicą muzyków.

Pearl Jam – 3 lipca (Kraków)

Dinozaury z Seattle docierają na nasz kontynent w ramach wielkiej europejskiej trasy koncertowej. Wydarzenie z 3 lipca w Krakowie na pewno będzie ważnym momentem w życiu wszystkich fanów formacji, a ci reprezentują już co najmniej 3 pokolenia.

Guns N’ Roses – 9 lipca (Chorzów)

Chociaż Axla Rose’a jest z każdego roku coraz więcej, jego oddani fani nigdy nie mają go dość. Ku ich nieopisanej radości trasa koncertowa „Not In This Lifetime Tour” przywiodła Gunsów na Stadion Śląski, który po renowacji jest po raz kolejny otwierany dla publiczności.

The Kelly Familly – 6 kwietnia (Gdańsk), 7 kwietnia (Łódź), 8 kwietnia (Kraków)

Nieco zapomniany rodzinny zespół cały czas posiada miliony fanów na całym świecie. W czasie koncertów w naszym kraju zagrają utwory głównie z lat dziewięćdziesiątych, ale formacja bynajmniej nie przestała nagrywać nowych rzeczy. Wracają do nas po 12 latach, więc warto jest nadrobić zaległości przy tej okazji.

Polska scena muzyczna 2018 – zagraniczne gwiazdy

Sting – 12 października (Kraków)

Solowa kariera byłego lidera The Police rozwija się z każdym rokiem coraz lepiej. Każdy jej zakręt oznacza schodzenie na nowe, ciekawe ścieżki. Tym razem Anglik z Nowego Jorku będzie występował z trzyosobowym zespołem i specjalnym gościem – akordeonistą z The Last Bandoleros.

Podobne artykuły