Idealne hobby dla przedsiębiorcy, czyli jak zacząć przygodę z łowiectwem?

Idealne hobby dla przedsiębiorcy, czyli jak zacząć przygodę z łowiectwem?

Łowiectwo to ciekawe i pasjonujące hobby, z którego uroków korzysta obecnie wielu przedsiębiorców. Pobyt na łonie natury to doskonały sposób na odreagowanie towarzyszących obowiązkom zawodowym stresów, relaks oraz zajęcie myśli czymś innym niż codzienna praca. Aby zostać myśliwym, niezbędne jest jednak zaangażowanie, cierpliwość oraz wiedza, od czego zacząć, aby łowiectwo miało szansę stać się pasją na długie lata.

Od czego zacząć swoją przygodę z łowiectwem?

Wbrew pozorom nie każda chętna osoba może zostać myśliwym. Aby było to możliwe, konieczne jest posiadanie ukończonych 21 lat, co jest warunkiem niezbędnym do uzyskania pozwolenia na broń wykorzystywaną w celach łowieckich. Osoba ubiegająca się o pozwolenie musi być ponadto niekarana oraz cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Przygodę z łowiectwem warto rozpocząć się od wizyty w kole łowieckim oraz złożyć wniosek o przyjęcie na staż. Sam staż oraz miejsce jego odbywania zostanie wyznaczone przez zarząd okręgowy Polskiego Związku Łowiectwa.

Staż trwa ok. roku i ma na celu poznanie tajników tego ciekawego hobby, zapoznanie się z przepisami prawnymi oraz nabycie praktycznych umiejętności, które przydadzą się podczas samodzielnych wypraw na łono natury. Każdemu uczestnikowi przydzielony zostaje doświadczony myśliwy-opiekun, który będzie dzielił się swoją cenną wiedzą oraz doświadczeniem. Staż kończy się oceną wystawianą przez opiekuna, a następnym krokiem ku samodzielnym wyprawom na łowy jest udział w szkoleniu dla kandydatów na członków Polskiego Związku Łowiectwa kończącym się egzaminem.

Egzamin składa się z trzech części – pisemnej, ustnej oraz praktycznej w formie egzaminu strzeleckiego. Osoby, którym nie uda się zaliczyć egzaminu przy pierwszym podejściu, mają do dyspozycji dwie poprawki. Po zdaniu egzaminu należy złożyć deklarację do PZŁ oraz wpłacić opłatę członkowską, która wynosi ok. 960 zł. Następnie należy wyrobić pozwolenie na broń łowiecką oraz zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt i akcesoria łowieckie.

Idealne hobby dla przedsiębiorcy, czyli jak zacząć przygodę z łowiectwem?

Gdzie zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt i akcesoria łowieckie?

Każda osoba, która pragnie kontynuować swoją przygodę z łowiectwem musi zaopatrzyć się w sprzęt oraz akcesoria niezbędne do uprawiania tego fascynującego hobby. Najlepszym miejscem na ich zakup jest sklep myśliwski online DeerOpole.pl, który oferuje szeroki wybór sprawdzonych i świetnej jakości akcesoriów myśliwskich w atrakcyjnych, internetowych cenach. W jego ofercie znaleźć można nie tylko broń i amunicję, ale także odzież myśliwską, latarki, noże, obroże dla psów, plecaki, słuchawki oraz wiele innych akcesoriów przydatnych podczas wypraw na łono natury.

Sklep myśliwski online DeerOpole.pl jest prowadzony przez doświadczonych specjalistów, którzy nie tylko dbają o oferowanie klientom najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań ze świata łowiectwa, ale także służą pomocą i radą w razie wątpliwości co do wyboru konkretnego sprzętu. Wartą uwagi propozycją są także regularnie organizowane przez sklep eventy plenerowe, których głównym celem jest integracja wszystkich miłośników myślistwa oraz dzielenie się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

 

Podobne artykuły