Jaki kubek termiczny wybrać?

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubki termiczne od dawna cieszą się ogromną popularnością o każdej porze roku. Szczególnie dobrze sprawdzają się zimą, kiedy temperatura spada poniżej zera, a wyziębiony organizm domaga się ciepłego płynu w formie kawy lub herbaty. Jaki kubek termiczny wybrać? Czy warto sugerować się niską ceną? Czy można kupić dobrej jakości produkt bez przepłacania?

Przeznaczenie produktu

Przed wydaniem pieniędzy na kubek termiczny trzeba zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie. Kubki samochodowe charakteryzują się ergonomicznym kształtem i niewielką pojemnością. Kubek taki powinien zmieścić się w samochodowy uchwyt, jednocześnie nie utrudniając zmiany biegów czy ograniczając dostępu do konsoli, gdzie znajduje się radioodtwarzacz oraz regulatory temperatury. Kubek termiczny samochodowy powinien otwierać się jedną ręką i mieć wyprofilowany dzióbek. Dobrze, aby był pokryty antypoślizgową powłoką, ułatwiającą trzymanie go w dłoni.

Wybór użytkownika często pada na uniwersalny kubek na kawę, który można zabrać ze sobą na spacer czy do pracy. Tutaj należy zwrócić uwagę na szczelność, ponieważ kubek powinien bez problemu wytrzymać wycieczkę w damskiej torebce czy podróż rowerem po wyboistym terenie. Dziubek kubka termicznego powinien się solidnie blokować, liczy się tu zatem system zamykania oraz zawór.

Zupełnie inne cechy powinien posiadać kubek termiczny do celów turystycznych. Produkt musi wyróżniać się wyjątkową szczelnością i utrzymywać temperaturę napoju o wiele dłużej niż przeciętny kubek termiczny. Powłoka przedmiotu powinna być matowa, by można było bez problemu utrzymać go w rękach. Mechanizm przy dzióbku powinien być tak skonstruowany, by mógł się otwierać nawet grubą rękawicą. Dobrze, gdy kubek wyposażony jest w dodatkową warstwę izolacyjną, która jednocześnie amortyzuje upadki.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek z marketu

Wraz z modą na kubki termiczne, fala produktów zalała popularne markety. Przed zakupem przedmiotu warto rozważyć, czy jego cena nie idzie w parze z jakością. Tego typu asortyment z dyskontów często charakteryzuje się cienkimi ściankami oraz brakiem izolacji. Wpływa to bezpośrednio na czas utrzymania ciepła napoju – nierzadko okazuje się, że kubek z marketu jest w stanie utrzymać temperaturę przez około jedną godzinę, podczas gdy profesjonalny produkt może to robić nawet do kilkunastu godzin. Dobrej jakości kubek termiczny jest bardzo szczelny, długo trzyma ciepło, a zapach plastikowych ścianek nie przenika do napoju.

Jak wybrać dobry kubek?

Znając swoje preferencje dotyczące wyglądu i parametrów kubka, warto rozeznać się w opiniach pozostawianych w sieci. Często na potrzeby konsumentów powstaje ranking kubków termicznych, znacznie skracając poszukiwania. W rankingu znajdują się najistotniejsze informacje oraz testy wykonane w oparciu o punkt widzenia konsumenta. W tabeli można znaleźć najważniejsze parametry, takie jak czas utrzymania ciepła oraz cena katalogowa. Dzięki temu można bez wychodzenia z domu znaleźć stylowy i solidny model, dopasowany do swoich potrzeb.

Podobne artykuły