Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów?

Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów?

Wypożyczalnie samochodów cieszą się w Polsce od kilku lat coraz większą popularnością. Coraz więcej osób rezygnuje z posiadania własnego auta. Zamiast tego wybierają usługi wypożyczalni. Jeśli dany samochód nie jest objęty ubezpieczeniem, zawsze możesz wykupić niezbędną polisę. W ten sposób dbasz o swoje bezpieczeństwo i nie narażasz się na dodatkowe koszty. Zwykle firmy proponują wynajem krótko- i długoterminowy.

Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów?

Bezpieczeństwo samochodów

Aby skorzystać z takich usług, musisz mieć aktualny dowód osobisty i prawo jazdy. Niektóre wypożyczalnie wprowadzają limit wieku, np. klient musi mieć przynajmniej 21 lat. Zanim jednak podpiszesz umowę z konkretną wypożyczalnią, koniecznie zwróć uwagę na kilka istotnych aspektów.

Profesjonalna wypożyczalnia systematycznie serwisuje pojazdy w renomowany warsztacie. Mechanik nie powinien ograniczać się tylko do wymiany oleju, diagnostyki i sprawdzeniu aktualnego stanu opon. Takie auta są intensywnie eksploatowane, dlatego muszą być regularnie serwisowane.

Zobacz, kiedy ostatnio samochód, który zamierzasz wypożyczyć, przeszedł kontrolę stanu technicznego. Jeżeli dana wypożyczalnia nie chce udzielić Ci takich informacji, lepiej od razu zrezygnuj z dalszej współpracy. Na rynku działa wiele profesjonalnych firm, nie musisz więc wybierać nieuczciwej. Współpracuj z taką, która dba o wysoką jakość obsługi klienta i jest uczciwa. Powinna dbać o bezpieczeństwo klientów.

Dokładnie przeczytaj umowę.

Być może taka rada wydaje Ci się banalna, jednak wciąż dużo osób nie czyta tego, co podpisuje. Uważają, że to nudne, niepotrzebne i czasochłonne. To idealna okazja dla nieuczciwych firm. Dlatego koniecznie przeczytaj uważnie całą umowę. Jeśli masz jakieś wątpliwości, zawsze wyjaśnij je z pracownikiem. 

Zwróć uwagę nie tylko na ceny podstawowe, ale również dodatkowe koszty np. za przekroczenie limitu kilometrów, zwrot samochodu w innej filii. Zobacz, czy musisz płacić za dodatkowe wyposażenie, np. nawigację, bagażnik samochodowy lub fotelik dla dziecka. Sprawdź, jaka polityka baku obowiązuje w danej firmie. Jeśli dana wypożyczalnia oferuje pełny bak, najprawdopodobniej będziesz musiał zatankować samochód, zanim  go oddasz. W innym przypadku mogą zostać naliczone koszty za paliwo i operacyjne. 

Zanim podpiszesz umowę, zobacz, czy numer VIN i rejestracja  wypożyczonego auta zgadzają się z tymi, które znajdują się w dokumencie. 

Opinie klientów

Możesz zapytać rodzinę i przyjaciół, czy znają jakąś dobrą wypożyczalnię, którą mogą polecić. Dobrym źródłem informacji może być też Internet i media społecznościowe. Jeśli wybrana, niedroga wypożyczalnia ma niepochlebne opinie, omijają ją dalekim łukiem. Warto zapłacić trochę więcej, aby być później zadowolonym z usługi. 

Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów?

Legalny biznes

Koniecznie sprawdź, czy dana firma znajduje się w KRS i CEIDG. Nie odprowadza podatków do urzędu skarbowego. Z ich usług możesz korzystać na własną odpowiedzialność. Jeśli zostaniesz oszukany przez nieuczciwą wypożyczalnię, wygrana w sądzie będzie Cię kosztować dużo pieniędzy i nerwów. Dlatego wybierz legalną firmę.

 Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Express Rent a Car oferująca - wynajem aut w Krakowie.

Podobne artykuły