Powrót złota na Allegro

Powrót złota na Allegro

Allegro wydało oświadczenie, że handel złotem powróci po siedmiu latach na ich portal. Miłośnicy królewskiego metalu będą mogli znów serwować po serwisie w poszukiwaniu wyjątkowego modelu.

Aktualizacja regulaminu

W styczniu miała miejsce aktualizacja regulaminu Allegro, w którym odnotowano kilka zmian. Nastąpi zwiększenie możliwości sprzedaży towarów inwestycyjnych. Serwis chce, by zakup z kategorii Produkty Inwestycyjne był możliwy dla większej ilości osób, co sprawi, że będą mieli dostęp i większy wybór wśród takich produktów jak złoto, srebro, platyna oraz diamenty. Od 17 marca 2020 roku wszyscy, którzy posiadają konta firmowe będą mieli możliwość wystawienia na sprzedaż metali szlachetnych, w tym złoto inwestycyjne. Taki sprzedający będzie musiał podporządkować się następującym kryterium, by skorzystać z tej sposobności. Pierwsze kryterium to konieczność wysyłki do 24 godzin, a kolejne to wyrażenie zgody na spóźnienie możności wypłat środków z Allegro Finanse.

Powrót złota na Allegro

Sytuacja Polskiego Złota

Na Allegro występuje możliwość zakupu złota od Mennicy Polskiej. Jest to możliwe od dwóch lat. Było to bardzo poważne posunięcie firmy Allegro pod kątem polityki względem metali szlachetnych. Przez ponad 5 lat handel złotem był niemożliwy, ponieważ znalazł się on na obszernej liście produktów zakazanych. Na tej liście widniały także takie towary jak pornografia, alkohol, organy ludzkie, broń, amunicja oraz kryptowaluty.

Stan produktów inwestycyjnych

Zgodnie z danymi pochodzącymi z 20 stycznia 2020 roku w kategorii „Produkty inwestycyjne” znalazły się 193 oferty sprzedaży złotych monet i sztabek. Znalazły się tam nie tylko propozycje od Mennicy Polskiej, ale także innych osób fizycznych, które podpisały odrębną umowę z Allegro. W ofertach znalazły się takie produkty jak np. uncjowy krugerradd, amerykańska dziesięciodolarówka z 1932 roku oraz polski dukat z XVI wieku za cenę 32 000 złotych. Jak zauważono z biegiem lat na rynku pojawiło się kilka poważnych dilerów metali szlachetnych, u których bez problemu można zakupić złoto.

 

Podobne artykuły