W jaki sposób w życiu codziennym i w biznesie korzystamy z rozwiązań zakresu sztucznej inteligencji?

W jaki sposób w życiu codziennym i w biznesie korzystamy z rozwiązań zakresu sztucznej inteligencji?

O sztucznej inteligencji słyszał już niemal każdy. Rozwiązania z tego zakresu mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Co zatem warto wiedzieć na ten temat? W jaki sposób nowoczesne technologie, które korzystają z funkcji przyswajania wiedzy przez maszyny ułatwiają nam codzienne życie? Jak rozwój sztucznej inteligencji wpływa na nasze życie i pracę?

Nowoczesne technologie, które opierają się na uczeniu maszynowym – w jaki sposób korzystamy z nich, na co dzień w domu i w pracy?

Sztuczna inteligencja to różnego rodzaju programy i urządzenia, które posiadają zdolność maszynowego uczenia się, dostrzegania problemów i rozwiązywania ich. Stosowane obecnie roboty, systemy czy też wirtualni asystenci lub wyszukiwarki internetowe są w stanie wykonywać zdania podobne do ludzkich, a wszystko to dzięki umiejętności przetwarzania ogromnych ilości danych oraz możliwości prawidłowego rozpoznawania wzorców w tychże informacjach. Obecnie rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji dostępne są w popularnych urządzeniach powszechnego użytku takich jak chociażby smartfon czy telewizor. W przypadku nowoczesnych telefonów mowa tu przede wszystkim o funkcji wirtualnego asystenta, który to, na co dzień pomaga nam w wielu sytuacjach np. w zaplanowaniu dnia. Nasz smartfon jest w stanie tak doskonale dostosować się do naszego funkcjonowania dzięki wykorzystaniu systemów uczenia się. A jakie zastosowanie sztucznej inteligencji możemy odnaleźć w telewizji? Chodzi to o wykorzystanie technologii, która pomaga analizować zachowanie widzów i na tej podstawie wskazuje im propozycje filmów i programów zgodnych z ich preferencjami i upodobaniami. Jako przykład możemy podać tu usługę Netfix. Na podobnej zasadzie działają reklamy online w tym przypadku systemy uczące się analizują nasze wcześniejsze zakupy tak, aby dostarczyć nam jak najlepsze sugestie, co do zakupu nowych produktów. Spersonalizowane reklamy, które pojawiają się podczas robienia zakupów przez Internet często okazują się naprawdę bardzo pomocne.

W jaki sposób w życiu codziennym i w biznesie korzystamy z rozwiązań zakresu sztucznej inteligencji?

W jakich jeszcze sytuacjach korzystamy z rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji?

Podczas wykonywania naszych codziennych zawodowych obowiązków wiele razy w ciągu dnia sprawdzamy skrzynkę mailową. Warto zaznaczyć, że brak spamu w głównej skrzynce mailowej również zawdzięczamy programom wykorzystującym rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Systemy uczące się pomagają nam także w ochronie naszych pieniędzy. Są one, bowiem w stanie rozpoznać na podstawie analizy typowych operacji dokonywanych przez nas z wykorzystaniem bankowości elektronicznej te transakcje, które mogą być wynikiem cyberataku. Z zastosowaniem sztucznej inteligencji możemy spotkać się również w popularnych mediach społecznościowych. Mowa tu miedzy innymi o systemach rozpoznawania obrazów i automatycznym tagowaniu zdjęć czy też o pojawiających się podpowiedziach w wyszukiwanych przez nas informacjach bądź też tworzonych przez nas wpisach. Jak więc widać zakres zastosowania sztucznej inteligencji w dzisiejszych czasach jest naprawdę szeroki.

Podobne artykuły