Face ID - co warto wiedzieć na temat tej technologii?

Face ID - co warto wiedzieć na temat tej technologii?

Technologia Face ID to popularna w dzisiejszych czasach usługa polecające na możliwości rozpoznawania twarzy przez nasz telefon. Do czego może, zatem przydać się nam opcja Face ID? Czy warto korzystać z tej technologii? W jaki sposób należy tego dokonać?

Face ID – podstawowe informacje

Rozpoznawanie twarzy przez smartfon to nowoczesna technologia biometrycznej autoryzacji. Jej twórcą jest firma Apple. Face ID przydaje się przede wszystkim do szybkiego i bezpiecznego odblokowania telefonu oraz do logowania się do określonych usług i aplikacji. Aby tego dokonać wystarczy ustawić telefon naprzeciwko twarzy. Zalecana odległość, w jakiej powinien znajdować się smartfon to 25-50 cm od twarzy. Z tej jakże użytecznej technologii mogą obecnie skorzystać posiadacze najnowszych smartfonów firmy Apple. Po raz pierwszy tego rodzaju technologie zastosowano w smartfonie iPhone X z 2017 roku. W przypadku Face ID tożsamość użytkownika potwierdzana jest przez specjalistyczny system dwóch modułów sensorowych. Warto podkreślić, że technologia ta jest w stanie poprawnie odczytać wszelkie zakrzywienia fizjonomiczne (nawet te najmniejsze). Dzięki wykorzystaniu systemów uczących się Face ID potrafi rozpoznać daną osobę nawet w mocnym makijażu czy też w założonych okularach.

Face ID - co warto wiedzieć na temat tej technologii?

Co jeszcze warto wiedzieć na temat technologii Face ID?

Face ID to z całą pewnością bardzo interesująca technologia autoryzacji. Można powiedzieć, że jest to doskonałe rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów. W jaki zatem sposób możemy zacząć z niej korzystać? Konfiguracje funkcji Face ID odnajdziemy w ustawieniach telefonu. Jest ona prosta i nie zajmie nam dużo czasu. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku tej opcji odblokowywania smartfonu wymagane jest także ustawienie kodu awaryjnego na wypadek gdyby rozpoznawanie twarzy z jakiś przyczyn zakończyło się niepowodzeniem. Warto również dodać, że technologia Face ID stanowi ciekawą alternatywę dla znanej technologii Touch ID, czyli odblokowywania za pomocą odcisku palca i być może w przyszłości całkowicie ją zastąpi.

Podobne artykuły