Na ryby do Szwecji – dlaczego warto?

Na ryby do Szwecji – dlaczego warto?

Bez wątpienia wędkarstwo można uprawiać wszędzie, gdzie są zarybione zbiorniki wodne. Dlaczego zatem tak wielu Polaków oraz mieszkańców innych krajów europejskich regularnie wybiera się do Szwecji, aby tam spędzać czas z wędką nad jeziorem? Co przyciąga wędkarzy do tego mroźnego kraju?

Atrakcyjna oferta dla wędkarzy

Z pewnością tym, co przyciąga wędkarzy do Szwecji, jest ogromna liczba jezior. Zarówno w południowych, jak i w północnych rejonach kraju jest ich naprawdę mnóstwo. Dzięki temu, mimo obecności tysięcy wędkarzy, zwykle nie ma mowy o tłoku. Warto także zwrócić uwagę, iż szwedzkie jeziora w większości są wolne od zanieczyszczeń, co sprzyja ich większemu zarybieniu. Wynika to z faktu, iż w krajach skandynawskich przykłada się dużą wagę do kwestii ekologii. Z pewnością nie bez znaczenia jest również niewielkie zaludnienie tego olbrzymiego terenu.

Połów w Szwecji zwykle kończy się sukcesem, jednak to nie jedyny powód, dla którego wędkarze odwiedzają ten kraj. Przyciągają ich również przepiękne krajobrazy i dzika przyroda. Wędkowanie w Szwecji jest dzięki nim wyjątkowo przyjemne pomimo niskich temperatur powietrza.

Na ryby do Szwecji – dlaczego warto?

Wyprawa do Szwecji

Obecnie zorganizowanie wyjazdu do Szwecji nie wymaga wiele wysiłku. Bez trudu można tam dotrzeć samolotem, samochodem lub promem. O ile podróż nie generuje szczególnie wysokich kosztów, o tyle sam pobyt w kraju jest dosyć drogi. Warto skorzystać ze zorganizowanej wyprawy, gdyż pozwala ona wiele zaoszczędzić. Ponadto, wybierając się do Szwecji wraz z wycieczką, można liczyć na dotarcie do najlepszych miejsc dla wędkarzy. Zwykle bowiem jednym z członków wyprawy jest przewodnik dobrze znający tamtejsze tereny.

Warto również zauważyć, że wędkarstwo jest w Szwecji ważnym źródłem przychodu krajowego. Zasoby rybne są olbrzymie, natomiast rąk do pracy jest stosunkowo niewiele, ze względu na rzadkie zaludnienie kraju. Tym samym wielu wędkarzy z Polski decyduje się na wyjazd zarobkowy do Szwecji.

Ryby w szwedzkich zbiornikach wodnych

Różnorodność ryb w Szwecji robi wrażenie. Znaleźć tam można niemal wszystkie gatunki, które łowi się w Polsce, plus wiele takich, które są w naszym kraju niespotykane. Spośród popularnych w Polsce ryb warto zwrócić uwagę choćby na szczupaki czy okonie, których w Szwecji jest prawdziwy urodzaj. Uprawiając wędkarstwo w Szwecji, trudno też nie złowić pstrąga, który jest tu wszechobecny. Warto również wspomnieć o łososiach, które są powszechnie kojarzone głównie z Norwegią, jednak na dużą skalę ich różne rodzaje występują także w Szwecji.

Partnerem artykułu jest Bolw – sklep internetowy z ofertą dla każdego, kto kocha wędkarstwo.

 

Podobne artykuły