Urządź mieszkanie w zgodzie z własną pasją!

Urządź mieszkanie w zgodzie z własną pasją!

W urządzaniu wnętrz nie kierujemy się tylko i wyłącznie aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Wiele osób chce, by ich mieszkanie odzwierciedlało to kim są, czym się zajmują i jakie zainteresowania przejawiają. Bardzo często w aranżacjach uwzględnia się elementy, określające hobby jego mieszkańca. Tego typu aranż nie należy do najprostszych, mimo to z odpowiednim podejściem i zaangażowaniem można stworzyć unikalną stylizację wnętrz. Nie trzeba od razu inwestować w specjalne meble łazienkowe czy kuchenne, by wyrazić własną pasję. Czasami wystarczy kilka dodatków, by całkowicie odmienić charakter wnętrza.  

Wnętrze sympatyka muzyki

Takie wnętrze najczęściej kojarzone jest z licznymi plakatami naściennymi, instrumentami oraz kolekcją płyt cd czy winylowych. W urządzaniu tego typu wnętrza istotne jest, by mieszkanie zbytnio nie dekoncentrowało mieszkańca w czasie grania czy słuchania muzyki. W dzisiejszych czasach aranż miejsc, uwzględniający pasję nie jest czymś niemożliwym. Występuje wiele interesujących rozwiązań, które z łatwością można wdrożyć we wnętrza. Przykładem mogą być akcesoria wykonane przez Rocket Design. Są ro przedmioty codziennego użytku, które swym wyglądem przypominają różnorodne pokrętła, tunery czy też płyty winylowe. Są one doskonałym uzupełnieniem muzycznego mieszkania. Dodatkowo dają dużo swobody i nie są zbyt inwazyjne, w każdej chwili można je zmienić na nieco inne elementy.

Akcesoria mogą znajdować się praktycznie w każdym miejscu mieszkania czy to w kuchni, gdzie np. szkło hartowane może zostać wykonane w wybranym motywie muzycznym. Podobnie jest z łazienką, gdzie meble łazienkowe mogą zostać udekorowane muzycznymi akcentami. Ograniczeniem jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia.

Urządź mieszkanie w zgodzie z własną pasją!

Mieszkanie miłośnika sportu

Sport jest pasją wielu osób, szczególnie tych płci męskiej. Wiele z nich ma ogromną potrzebę wyrażenia swego przywiązania do określonych klubowych barw czy danej dyscypliny. Wystarczy przeznaczyć jedno miejsce, w którym zostaną umieszczone wszystkie sportowe pamiątki czy zdobyte medale. Chodzi o to, by ekspozycja ta była subtelna, nie sprawiała wrażenia zagraconego wnętrza. Warto pamiętać, że akcesoria sportowe często są dość wyraziste, stąd nie wolno ich przytłaczać zbytnią ilością kolorów, a zestawić raczej ze stonowanymi barwami ścian, mebli czy pościeli. Fani sportu docenią we wnętrzach różnego rodzaju obrazki, grafiki czy fototapety z tym motywem.

Aranżacja dla kolekcjonera

Wiele osób uwielbia kolekcjonować różne rzeczy. Mogą być to filiżanki, znaczki czy konkretne figurki. Istotne jest to, by te pamiątki nie były chaotycznie rozmieszczone, ponieważ takie wnętrze sprawia wrażenie nieschludnego. Należy dokładnie zorganizować kolekcję, w którym miejscach mogą zostać ułożone. Racjonalne umiejscowienie pamiątek sprawia, że wnętrze nie wydaje się ciężkie. Tutaj koniecznie trzeba pamiętać o zasadzie, mówiącej, że im więcej detali w pomieszczeniu, tym delikatniejsze tło powinno się im zapewnić. To pozwoli na gustowne eksponowanie własnych zbiorów.

 

Podobne artykuły