Okulary rowerowe - czym kierować się przy zakupie?

Okulary rowerowe - czym kierować się przy zakupie?

Komfortową jazdę na rowerze zapewnia odpowiednie wyposażenie, w skład którego wchodzą między innymi dedykowane modele okularów. Jakiś czas temu charakteryzowały się one opływowymi kształtami, wyróżniały się na tle zwykłych. Obecnie natomiast zwraca się uwagę na rodzaj soczewek – mogą być polaryzacyjne, kontrastowe lub fotochromowe. Już na tym etapie dość łatwo się pogubić i zdecydować na jeden, konkretny model.

Okulary rowerowe - czym kierować się przy zakupie?

Okulary rowerowe – jakie powinny być?

Przeciwsłoneczne okulary rowerowe to przedmiot, w który powinien zaopatrzyć się każdy miłośnik przejażdżek rowerowych. Pełnią oczywistą funkcję ochronną przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Znacznie zwiększają komfort jazdy, ponieważ chronią przed przedostaniem się do oczu piasku, czy innych ciał obcych. Właściwie dobrane okulary rowerowe powinny być dopasowane w taki sposób, aby w żaden sposób nie przeszkadzały. W sklepie brylano.com można znaleźć odpowiedni model, który spełni wszystkie najważniejsze funkcje, w tym estetyczny wygląd. Oczywiście pierwsze wrażenie jest ważne, tak samo jak dobór produktu do koloru stroju, czy roweru. Jednak zawsze na pierwszy plan powinna wysuwać się wygoda i dopasowanie do kształtu twarzy. W tej kwestii zwraca się zatem uwagę na idealne wyprofilowanie, które zapewni przyleganie, gwarantując przy tym pełen komfort. Elementami, na które trzeba zawsze zwrócić uwagę są więc zauszniki i noski – najlepiej gdy można je wyregulować oraz wymienić w razie potrzeby. Zaniedbując wychwycenie tych cech dość szybko może okazać się, że produkt na dłuższych dystansach uciska i powoduje ból. Podkreślić należy oczywiście fakt, że tak naprawdę nie ma modelu uniwersalnego, który w równym stopniu będzie odpowiadał każdemu rowerzyście. Najlepiej kierować się własną wygodą i postawić na jeden, sprawdzony dla siebie model.

Fotochromowe okulary rowerowe

Szukając jednak możliwie najbardziej wszechstronnego rozwiązania w postaci okularów rowerowych, poleca się model fotochromowy. Docenią go szczególnie rowerzyści poruszający się w po różnych obszarach, gdzie poziom oświetlenia jest zmienny. Takie okulary rowerowe zapewniają doskonałą widoczność zarówno podczas jazdy w pełnym słońcu, jak i po zacienionych terenach, na przykład w lesie. W sklepie internetowym brylano.com znajdują się różne warianty, w których soczewki reagują na zmiany intensywności oświetlenia. Automatycznie ściemniają się, gdy ekspozycja słońca jest duża, a rozjaśniają podczas jazdy w cieniu. Są to rozwiązania dedykowane osobom lubiącym poruszanie się rowerem po różnych podłożach. Zakup takiego rodzaju okularów rowerowych jest właściwie dość dużą oszczędnością, ponieważ ta jedna para jest wystarczająca. Sprawdzi się niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, oczywiście pod warunkiem, że czas reakcji jest odpowiednio krótki. Kupując okulary rowerowe, należy jeszcze uzyskać informację na temat filtra zastosowanego w danym produkcie. Jest to warunek konieczny do zatrzymywania szkodliwego dla oczu promieniowania słonecznego.

Podobne artykuły