Jakie są zalety latania samolotem?

Jakie są zalety latania samolotem?

Możemy rozróżnić dwa typy ludzi: ci, którzy samolotem latali kilka razy w życiu lub w ogóle oraz ci, którzy samolot traktują jako standardowy sposób transportu. Latanie samolotem daje nam bardzo dużo zalet, o których zawsze warto wspominać, gdy wchodzimy na pokład samolotu. Jakie są to zalety?

Odległość nie ma znaczenia

To, czy musimy pokonać 2500 km, czy 3000 km nie ma zbyt dużej różnicy przy podróży samolotem. Wiadome jest, że podróż wydłuży się o kilkadziesiąt minut, lecz nie będziemy zbytnio odczuwali różnicy. Prawda jest jednak taka, że 500 km to bardzo duża odległość, jeżeli mielibyśmy podróżować samochodem. Koszty paliwa, zmęczenie, stres - to tylko niektóre wady, które towarzyszą nam przy jeździe autem. W przypadku latania samolotem stres również może nas dotyczyć, lecz nie mamy żadnego wpływu na naszą podróż.

Podróż samolotem jest najbezpieczniejsza

Katastrofy lotnicze zawsze są mocno nagłaśniane w mediach. Mamy wtedy wrażenie, że samolot to bardzo niebezpieczny środek transportu. Prawda jest jednak taka, że co roku na polskich drogach ginie kilkaset Polaków. W podróżach lotniczych jest to kilku naszych obywateli w ciągu kilku lat. Jest to zatem niezbity dowód, że latanie jest bezpieczne, a udział w katastrofie lotniczej jest niezwykle mało prawdopodobny.

Zaawansowany rozwój lotnictwa

Praktycznie z każdym rokiem do branży lotniczej wprowadzane są nowe samoloty oraz funkcjonalności, które mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo oraz wygodę pasażerów. Jest to zatem jasny znak, że liniom lotniczym zależy na coraz lepszym obsługiwaniu klientów. Jeszcze kilkanaście lat temu możliwość zamówienia obiadu w samolocie była rzeczą niespotykaną. Obecnie jest to stały punkt lotu nawet w tanich liniach lotniczych.

Jakie są zalety latania samolotem?

Warto również wspomnieć, że latanie jest niezwykle tanie, jeżeli przeliczymy koszt przebycia jednego kilometra. Praktycznie w ciągu kilkunastu godzin możemy przemieścić się na drugi koniec świata i zwiedzać miejsca, które do tej pory oglądaliśmy na zdjęciach lub na filmach przyrodniczych.

Podobne artykuły