Podróż w 2021 roku – czego można się spodziewać?

Podróż w 2021 roku – czego można się spodziewać?

Rok 2020 nie był zbyt łaskawy pod każdym względem, także i tym podróżniczym. Ciągły brak możliwości zaplanowania czegokolwiek, uniemożliwienie swobodnego przemieszczania się, całkowite zamknięcie ruchu powietrznego oraz zamknięcia granic. Koronawirus postawił cały świat na głowie, wszystko okazywało się być zupełnie inne niż kiedyś. Jak będą wyglądały podróże w 2021? Jakich zasad przestrzegać i na co się przygotować?

Bądź na bieżąco

Bardzo ważne jest to, by być na bieżąco. Pandemia wywołuje różne dynamiczne zmiany, dlatego najlepiej śledzić stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie znajdują się aktualne informacje na temat ograniczeń w podróżach w określonym regionie. Wszelkie zmiany uzupełniane są tam systematycznie, dlatego należy co chwilę odświeżać nowe wpisy.

Poznaj zasady wjazdu do danego kraju

Najbardziej wiarygodnym źródłem informacyjnym są strony ministerstwa zdrowia w danym państwie. Znajdują się tam wszelkie informacje związane z zasadami i wymogami jakie należy spełnić, przed wjechaniem na teren państwa. W niektórych przypadkach konieczne jest wypełnienie formularza online, w innym wygenerowanie kodu QR, obowiązkowe ubezpieczenie czy ukazanie negatywnego testu na koronawirusa przed wejściem na pokład samolotu. Obecnie może to być także adnotacja dotycząca odbycia szczepienia.

Podróż w 2021 roku – czego można się spodziewać?

Plan B to podstawa

Podczas współczesnych podróży należy mieć zawsze ułożony w głowie plan zastępczy bądź być przygotowanym na przedłużenie pobytu w aktualnym miejscu przebywania. Wiąże się to z koniecznością odłożenia dodatkowej gotówki, by móc zakupić nowy bilet lotniczy czy opłacić hotel, w którym wydłużamy pobyt.

Rezerwuj z opcją zwrotu bądź zmiany daty

W tym roku najlepiej rezerwować noclegi czy bilety lotnicze z możliwością zwrotu. Podróżując w 2021 roku trzeba być bardzo elastycznym, być przygotowanym na to, że plany podróżnicze mogą ulec zmianie w każdym momencie. Wiele linii lotniczych umożliwia pasażerom możliwość zmiany daty wylotu, gdzie płaci się jedynie za różnicę w cenie biletu.

 

Podobne artykuły