Dlaczego wybieramy podróż pociągiem?

Dlaczego wybieramy podróż pociągiem?

Podróżowanie pociągiem to jeden z najprostszych sposobów przemieszczania się do wyznaczonego celu. Wystarczy, że zakupimy bilet, rozsiądziemy się i na tym kończy się nasza rola. Po kilku godzinach jesteśmy w miejscu docelowym. Jak jednak zaplanować podróż, aby była ona w pełni komfortowa oraz tania?

Znajdź grupę ludzi

Obecna oferta polskich przewoźników oferuje 50% zniżki w momencie, kiedy zbierze się grupa 10 osób. Warto popytać znajomych czy nikt w tym samym czasie nie jedzie w to samo miejsce. Nie zaszkodzi również spytać, np. na facebookowych grupach, gdzie użytkownicy tego portalu proponują często jazdę na jeden bilet w celu zmniejszenia kosztów. 10 osób to dosyć dużo, ale raz na jakiś czas z pewnością uda nam się wychwycić taką okazję.

Płacisz raz, jeździsz ile chcesz

Zwłaszcza w okresie wakacyjnym warto sprawdzać oferty przewoźników. Niekiedy wprowadzają oni do oferty bilet turystyczny, który umożliwia na jednym bilecie przejechanie nawet całej Polski. Wystarczy, że zakupimy odpowiedni bilet za 60 zł i możemy z niego korzystać od piątkowego wieczora do poniedziałkowego poranka. Podróżowanie w ten sposób ma mnóstwo zalet. Nie musimy się martwić o to, że spóźnimy się na kolejny pociąg tylko przez to, że musieliśmy czekać w kolejce za biletem. Od teraz wszystko będziemy mieć w swoim portfelu!

Dlaczego wybieramy podróż pociągiem?

Komfortowe podróżowanie

Należy jednak wspomnieć o tym, że bilet turystyczny jest bardzo popularny w Polsce. Jest duża szansa, że w pociągach będzie naprawdę tłoczno. Dlatego część z nas woli zapłacić więcej, lecz w pełni cieszyć się z komfortu podróży. Z pewnością przydaje się to w upalne dni, gdzie najstarsze składy nie mają klimatyzacji. W nowszych taborach znajduje się zarówno klimatyzacja, elegancka toaleta oraz restauracja, w której będzie można zjeść pyszne potrawy.

Jazda pociągiem to zdecydowanie wygodny środek transportu. Konieczne jest jednak dbanie o własne bezpieczeństwo, gdyż kilka najbliższych godzin spędzimy z ludźmi, których w ogóle nie znamy. Warto o tym pamiętać.

Podobne artykuły