Czujnik jakości powietrza - urządzenie które pozwala nam na skuteczny monitoring zanieczyszczeń powietrza.

Czujnik jakości powietrza - urządzenie które pozwala nam na skuteczny monitoring zanieczyszczeń powietrza.

W dzisiejszych czasach w trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych warto wiedzieć, jakim powietrzem oddychamy. Należy, bowiem podkreślić, że nie zawsze i nie wszędzie jakość powietrza jest taka, jaka powinna być. Smog to problem, z którym boryka się wiele miast w Polsce. Monitoring poziomu zanieczyszczenia powietrza jest, więc jak najbardziej rozsądnym i wskazanym działaniem, które opłaca się podjąć. W jaki zatem sposób możemy uzyskać rzetelne informacje na temat jakości powietrza w naszej okolicy?

Czujnik jakości powietrza – urządzenie, które skutecznie pomoże nam w monitoringu zanieczyszczeń powietrza.

Urządzeniem, które umożliwia nam kontrolowanie poziomu zanieczyszczeń powietrza w naszej okolicy jest czujnik jakości powietrza. To dzięki niemu możemy monitorować ilość pyłów zawieszonych takich jak chociażby PM 2.5 i PM 10, które to są szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak powszechnie wiadomo oddychanie powietrzem zanieczyszczonym przez smog może prowadzić do rozwoju wielu groźnych chorób takich jak nowotwory, choroby serca czy choroby płuc. Pamiętajmy, zatem o tym, że jeżeli będziemy posiadać właściwą wiedzę na temat jakości powietrza w naszym miejscu zamieszkania będziemy w stanie zwiększyć swoje szanse na to, aby uronić się przed negatywnymi skutkami szkodliwych zanieczyszczeń. Jeżeli bowiem sprawdzimy, że w danym dniu dopuszczalne normy pyłów PM 2.5 i PM 10 zostały znacząco przekroczone wówczas możemy podjąć takie decyzje, dzięki którym ograniczymy naszą aktywność na zewnątrz do koniecznego minimum. Jak zatem skutecznie monitorować jakość powietrza? Z jakich czujników warto korzystać? Ciekawą propozycję dla tych wszystkich osób, które cenią sobie posiadanie aktualnych i zweryfikowanych danych na temat zanieczyszczeń powietrza posiada firma Airly.

Czujnik jakości powietrza - urządzenie które pozwala nam na skuteczny monitoring zanieczyszczeń powietrza.

Czujniki jakości powietrza, mamy i aplikacja firmy Airly.

Airly to firma, która dostarcza nam rzetelnej wiedzy na temat jakości powietrza, a wszystko to dzięki rozbudowanej sieci sensorów, (które mierzą kluczowe składniki zanieczyszczenia powietrza) oraz prostych w obsłudze internetowych map Airly i niezwykle praktycznej aplikacji Airly. Czujniki jakości powietrza tej firmy umieszczone są w wielu lokalizacjach na terenie całego naszego kraju, warto jednak podkreślić, że każdy z nas może zakupić tego typu urządzenie po to, aby móc kontrolować jakość powietrza w swojej najbliższej okolicy. Sensory Airly są łatwe w instalacji, ponadto należy zaznaczyć, że są one odporne na różne warunki pogodowe. Co bardzo ważne dane uzyskiwane za ich pomocą są regularnie weryfikowane. Sensory w celu kalibracji i interpretacji danych przekazują zdalnie informacje o jakości powietrza do chmury obliczeniowej Airly. Dane z czujnika możemy sprawdzić zarówno na panelu klienta, jaki i za pomocą map czy też aplikacji mobilnej Airly. Na zakup czujników jakości powietrza mogą zdecydować się nie tylko osoby prywatne warto podkreślić, że to także doskonałe rozwiązane dla różnego rodzaju firm oraz dla władz lokalnych czy też władz państwowych.

Podobne artykuły