Kogo zobaczymy na Open’er Festival 2018?

Kogo zobaczymy na Open’er Festival 2018?

Jeden z największych festiwali muzycznych w Polce i w całej europie odbędzie się w tym roku od 4 lipca do 7 lipca tam gdzie zawsze, czyli na terenie lotniska Gdynia – Kosakowo. Nie da się ukryć, że lista gwiazd jak co roku jest po prostu powalająca, a wśród wschodzących talentów zadziwiać fanów będzie równie duża grupa weteranów bardzo różnych brzmień i tradycji muzycznych.

Ceny biletów na Open’er Festival 2018

Open’er Festival 2018 nie jest niestety tanim festiwalem, chociaż trzeba przyznać, że 4 dni najlepszej muzyki pod słońcem trudno wycenić. Fakt faktem, organizatorom się udało i tak, za czterodniowy pobyt zapłacimy 579 złotych lub 659 złotych, jeśli dodatkowo skorzystamy z pola namiotowego. Uczestnicy 2 ostatnich dni festiwalu zapłacą odpowiednio 399 i 459 złotych.

Dzień pierwszy

Pierwszego dnia zdecydowanie największą uwagę przyciąga formacja Arctic Monkeys. Jest to zespół, który pewnie trochę na wyrost określany jest mianem najlepszej formacji brytyjskiej z tego millennium. Arctic Monkeys nie nagrywali od kilku lat i nie grali też razem koncertów, ale niedawno ponownie zeszli się w celu zagrania trasy koncertowej i dokończenia kilku starych projektów..

Migos to interesujące trio grające połączenie rapu i trapu. Może to być wielkie odkrycie pierwszego dnia Open’er Festival 2018. Na pewno interesującym przeżyciem będzie koncert zespołu Fleet Foxes. Mają oni do zaoferowania kompozycje oparte o amerykański folk. Coś niecodziennego zaoferuje Superorganism, czyli zupełnie odjechany i rozjechany oktet artystów o przeróżnych tradycjach muzycznych i zupełnie nieprzewidywalnych aranżacjach.

Kogo zobaczymy na Open’er Festival 2018?

Dzień drugi

Za gwiazdę drugiego dnia Open’er Festival 2018 uchodzi zespół Massive Attack. Przedstawiciel sceny elektronicznej na pewno przypomni wiele bardzo znanych utworów, jak również zaproponuje kilka nowszych propozycji. Wielki finał zagra z kolei Depeche Mode.

Z wielkich nazwisk będzie m.in. David Byrne z Talking Heads oraz youtube’owa sensacja z 20150 roku, Mo. Jej Lean on jest wciąż bardzo chętnie słuchany.

Uzupełnieniem repertuaru będą między innymi Kali Uchis, kolumbijsko-amerykańska wokalistka o niepowtarzalnym głosie i Yonaka, mocno eksperymentujący zespół z Anglii.

Dzień trzeci

Trzeci dzień to już koncerty weekendowe-piątkowe, czyli najważniejsze wydarzenia całego festiwalu. Zacznie się wybuchowo od Little Smitz, czyli brytyjskiej raperki oraz od Kaleo, islandzkiego kwartetu popowego. W dalszej części pojawią się brytyjskie gitary Marmozets oraz awangardowy raper Vince Staples.

W piątek także powróci Republique de la Musique!, francuskie klimaty muzyczne niewidziane na festiwalu od dobrych 15 lat.

Gwiazdą wieczoru będzie Gorillaz. Przedstawianie tej formacji nie ma większego sensu.

Kogo zobaczymy na Open’er Festival 2018?

Dzień czwarty

Jak każdego roku finał Open’er Festival 2018 odbywa się w sobotę. Całość rozpocznie Bruno Mars, jeden z najbardziej cenionych obecnie artystów popowych, dominujący na listach przebojów w USA i w Internecie. Towarzyszyć będzie mu formacja Glass Animals, przyjemny Indie-pop, a po nich zagra Dawid Podsiadło. Pod koniec wieczoru na scenie pojawi się Odesza, amerykański zespół grający muzykę elektroniczną.

Ciekawostką wieczoru będzie na pewno Bomba Estero. Jest to zespół z Kolumbii, a jak do tej pory kraj ten nie był reprezentowany na Open’er Festival przez więcej niż jedna osobę na raz. Nie należy się jednak spodziewać muzyki folkowej. Zespół skupia się na muzyce elektronicznej połączonej z czarnymi rytmami, chociaż i rytmy latynoskie czasami się przez nią przewijają. Mówi się nawet o osobnym nurcie latynoskiej muzyki rozrywkowej przyprószonej elektroniką – cumbii.

Podobne artykuły