Benefity dla pracowników w firmie

Benefity dla pracowników w firmie

Benefity dla pracowników to świetny sposób na zaangażowanie członków zespołu, utrzymując ich lojalność i motywację. Służymy radą w zakresie najlepszych praktyk wprowadzania świadczeń pozapłacowych. Szukasz inspiracji i przykładów? Ten artykuł jest dla Ciebie! Benefity pozapłacowe mogą wyróżnić Twoją firmę w oczach potencjalnych kandydatów, ponieważ pozwalają zaoferować pakiet atrakcyjny zarówno pod względem wynagrodzenia, jak i innych benefitów. Istnieją różne rodzaje dodatków do wynagrodzenia, niektóre są droższe dla pracodawcy, ale zapewniają większe zachęty dla pracowników.

Każda firma może oferować benefity

Przeglądając oferty pracy konkurencyjnych firm, być może doszło do błędnego przekonania, że atrakcyjne benefity dla pracowników to luksus zarezerwowany tylko dla wielkich korporacji. Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy byli zadowoleni, pomyśl o ich dobrym samopoczuciu i pracuj nad ich rozwojem, wprowadzenie benefitów pozapłacowych może być bardzo korzystne. Nieważne czy jesteś dużą korporacją, czy małą firmą - w dwóch przypadkach możesz wystarczająco dobrze zadbać o swoich pracowników.

Benefity dla pracowników w firmie

Pomysły na benefity

Elastyczny czas pracy - wielu pracowników skarży się, że muszą wybierać między życiem zawodowym a osobistym, np. nie mają czasu na wizytę u lekarza lub opiekę nad dziećmi. Aby byli szczęśliwi i wydajni, spróbuj wprowadzić elastyczne godziny pracy z możliwością pracy z domu od czasu do czasu.

Łatwy dojazd do miejsca pracy - aby zachęcić kandydatów do pracy w Twojej firmie zastanów się nad takimi benefitami jak: dofinansowanie dojazdów, bezpłatne miejsca parkingowe, samochody służbowe, czy dobrze zlokalizowane biuro - blisko przystanków. Każdy pracownik doceni taki rodzaj korzyści, nikt z nas nie lubi spędzać dwóch lub więcej godzin na sam dojazd i powrót do domu.

Szanująca się firma zapewnia również rożne benefity w budynku firmy. Możesz zapewnić swoim pracownikom przekąski i napoje, przestrzeń do odpoczynku, dofinansowanie do posiłków, szatnie pracowniczą, a najważniejsze regularne dbanie o pomieszczenia. Pracownik powinien czuć się komfortowo w miejscu pracy.

Podobne artykuły