5 ciekawych pomysłów na promocję firmy

5 ciekawych pomysłów na promocję firmy

Promocja jest niezwykle ważna dla każdego biznesu. To aktywny proces, który należy bardzo dokładnie zbadać, by uzyskać najlepsze wyniki. Przekazuje klientom korzyści związane z produktem lub usługą. Dobrze zaprojektowane  strategie marketingowe i promocyjne zapewniają długofalowy sukces, przyciągają więcej klientów oraz zapewniają rentowność dla firm.

Napisz książkę o swojej branży.

Nie wpadaj od razu w panikę. Jeśli już używasz blogowania jako narzędzia marketingowego, prawdopodobnie będzie Ci łatwiej. Książka licząca 35 tysięcy słów stanowi równowartość około 70 postów na blogu. 

Pisanie artykułów branżowych raz na 5 dni przez rok jest w rzeczywistości całkiem możliwe! Oczywiście uporządkowanie informacji w rozdziały oraz współpraca z drukarnią i wydawcą zajmie Ci trochę czasu, jednak wysiłek Ci się opłaci. Wyobraź sobie, że mówisz potencjalnym klientom, że “dosłownie” napisałeś książkę o swojej branży.

Nie tylko możesz ją sprzedać, generując przychody dla firmy, ale nawet rozdać pierwszy rozdział w formie e-booka w zamian za adresy e-mail. Jak widzisz, możesz jednocześnie generować przychody i linki.

5 ciekawych pomysłów na promocję firmy

Zorganizuj konkurs fotograficzny.

Przeprowadzenie konkursu fotograficznego na swojej stronie ma wiele zalet. Oto kilka z nich:

  • Efekty wizualne działają dobrze online.
  • To łatwy sposób na zbieranie adresów e-mail.
  • Możesz zachęcić do konkursu atrakcyjną nagrodą dla zwycięzcy.
  • Zachęca do zaangażowania i wyrażania siebie wśród fanów i obserwujących.
  • Możesz go promować na platformach społecznościowych.

Niezależnie od tego, czy prosisz o przesyłanie zdjęć, głosowanie na nie lub tworzenie zabawnych opisów do opublikowanego zdjęcia, konkursy fotograficzne są świetnym i wyjątkowym sposobem na promocję Twojej marki.

Opublikuj post prognozujący.

Prognozy są skuteczne. Duża grupa odbiorców lubi o tym czytać. Przede wszystkim dlatego, że szanują oryginalne myślenie, które jest potrzebne do tworzenia prognoz. 

Przewidywanie, co będzie się działo w Twojej branży,  buduje autorytet. Powinna zapewnić natychmiastowy wzrost ruchu. “Treści prognostyczne” mogą poprawić pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Pomyśl o Flash mob

Może to zabrzmi banalnie, ale Flash mob może być naprawdę skuteczny. Chociaż nie jest nowym zjawiskiem, wciąż może przyciągać ludzi. Twoi potencjalni klienci mogą o nim mówić i rozpowszechniać wiadomości.

W przeciwieństwie do klasycznych form reklamy, flash mob ewoluował w ostatnich latach. Wykorzystuje element zaskoczenia i siłę wirusowego wideo do przyciągania odbiorców zarówno w trybie offline, jak i online. To forma marketingu polegająca na tym, że grupa ludzi pojawiająca się w określonym miejscu wykonuje wcześniej ustalone zadanie, by budować świadomość marki. 

5 ciekawych pomysłów na promocję firmy

Ramki pod tablice rejestracyjne

Kolejną ciekawą formą promocji są ramki pod tablice rejestracyjne. Do ich produkcji wykorzystywane są nowoczesne technologie. Dzięki temu są odporne na warunki atmosferyczne. Możesz z powodzeniem wykorzystać je w każdym aucie. Używa się ich do solidnego przymocowania tablicy rejestracyjnej. Wykonane są z wytrzymałego tworzywa.

Podobne artykuły