5 pomysłów na prezent świąteczny dla nastolatka

5 pomysłów na prezent świąteczny dla nastolatka

Zbliżają się święta, a z nimi nieodłączny dylemat - jaki prezent sprawić nastolatkowi? Odpowiedź może być trudna, ale nie martw się, przygotowaliśmy pięć pomysłów na ciekawe świąteczne upominki, które z pewnością trafią w gusta każdego młodego człowieka. Gotowy na podróż po świątecznych propozycjach?

Coś więcej niż zegarek

Wraz z postępem technologii ewoluowały także zegarki, które obecnie mogą służyć do czegoś więcej niż tylko wskazywania godzin. Mowa tutaj o smartwachach, dostępnych w różnych wersjach zaawansowania, od takich mierzących kroki czy tętno aż po te bardzo zaawansowane, z możliwością płacenia zbliżeniowego czy dzwonienia.

To, który z nich wybierzesz, możesz uzależnić od wieku nastolatka, jego zainteresowań oraz budżetu, jakim dysponujesz. Możecie także złożyć się w kilka osób i kupić model droższy, z większą ilością funkcji. Taki zaawansowany gadżet na pewno sprawdzi się w przypadku młodego człowieka, który zaraz będzie stawiać pierwsze kroki w dorosłym życiu.

Drukarka do telefonu

Oryginalnym i pobudzającym kreatywność prezentem będzie drukarka do smartfona. Urządzenia tego typu są małe i przenośne, więc można zabrać je ze sobą wszędzie od wakacyjnego wyjazdu, przez szkolne korytarze aż po spotkania ze znajomymi.

Drukarka do telefonu np. INSTAX mini Link 2 ma dedykowaną aplikację pozwalającą na obrabianie zdjęć przed ich wydrukiem. Można dodać do nich śmieszne naklejki, zabawny komentarz czy kod QR pod którym ukryty jest filmik z danego wydarzenia.

5 pomysłów na prezent świąteczny dla nastolatka

Mini aparat cyfrowy

Po co aparat cyfrowy, gdy ma się telefon? Ponieważ daje więcej możliwości. INSTAX Pal, mieszczący się w dłoni, to idealny prezent dla towarzyskich nastolatków, gdyż dzięki zdalnemu sterowaniu oraz szerokokątnemu obiektywowi umożliwi robienie grupowych zdjęć bez ograniczeń w postaci selfie sticka. Dzięki aplikacji można je potem obrobić i od razu wydrukować na drukarce do smartfona, udostępnić na social mediach lub po prostu zapisać w pamięci telefonu.

Voucher na przygodę

Na prezent dla nastolatka kochającego przygody możesz kupić bilet do Energylandii, gdzie będzie mógł się wybrać np. w najbliższe wakacje. Miejsce to oferuje moc przeróżnych atrakcji od szalonych kolejek i wież zrzutu przez karuzele aż po różnorodne, obrotowe platformy. W lecie funkcjonuje tam również strefa wodnej zabawy, więc na pewno nie braknie rozrywek na jeden dzień.

Natomiast tego typu prezent zawsze warto skonsultować z rodzicami, czy mają możliwość wybrać się tam ze swoimi dziećmi lub czy pozwolą ci zabrać nastolatka na taką wycieczkę.

Dla mola książkowego

Jak pokazały ostatnie targi książek, młodzież czyta i to sporo. Jeżeli nastolatek uwielbia czytać, a jeszcze nie ma własnego czytnika ebooków, to warto mu taki prezent sprawić. Najnowsze urządzenia mogą się już łączyć z Internetem oraz z najpopularniejszymi aplikacjami z książkami. Umożliwiają także słuchanie książek w wersji audio, co idealnie sprawdza się w podróży. Dorzuć do tego abonament do mobilnych bibliotek ebooków i audiobooków, a obdarowany będzie bardzo szczęśliwy.

Jeśli standardowe propozycje już ci nie wystarczają, możesz wybrać jeden z pięciu zaprezentowanych prezentów. Każdy z nich sprawi, że tegoroczny podarunek będzie jedynym w swoim rodzaju, zwłaszcza gdy zapakujesz go w sposób kreatywny. To co, który wybierasz?

 

Podobne artykuły