Czepek jedwabny do spania – dlaczego warto go używać?

Czepek jedwabny do spania – dlaczego warto go używać?

Piękne i zadbane włosy to wizytówka każdej kobiety, niemniej i panowie przykładają do tego aspektu wyglądu coraz większą wagę. Dobrze zbilansowana dieta i odpowiednio dobrane kosmetyki to oczywiście podstawa, ale warto sięgać po rozwiązania wspomagające ich działanie. Mowa tu m.in. o jedwabnych czepkach do spania.

Czepki do spania – kilka słów o właściwościach jedwabiu

Powodów, dla których warto zaopatrzyć się w czepek jedwabny do spania, jest naprawdę sporo. Zacząć w tym momencie trzeba o właściwości, jakimi wyróżnia się naturalny jedwab. Nieprzypadkowo jest on nazywany królewską tkaniną. Tym, co w pierwszej kolejności przykuwa uwagę, jest jego niezwykły wygląd. Jedwab prezentuje się bardzo elegancko i luksusowo, co podkreśla jego charakterystyczny połysk. Przy tym jest niezwykle przyjemny w dotyku. Wszystko to idzie w parze z dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Włókno jedwabne trudno jest zerwać. Jedwab nie gniecie się i nie chłonie wilgoci. Idealnie dostosowuje się do temperatury otoczenia, dlatego też sprawdza się bez względu na porę roku. Nie gromadzi pyłków i zanieczyszczeń, w związku z czym bez obaw mogą po niego sięgać osoby z wrażliwą skórą – w tym także alergicy. Szyje się z niego m.in. odzież, pościel oraz rozmaite akcesoria takie jak np. opaski na oczy, gumki do włosów czy wspominane już czepki do spania.

Dlaczego warto zainwestować w czepek do spania z jedwabiu?

Czepek do spania z jedwabiu to nabytek, którego zalety docenia się bardzo szybko. Z uwagi na to, że jedwab jest gładki i ma bardzo gęsty splot, a także słynie ze swoich właściwości termoregulacyjnych, fantastycznie wspomaga codzienną pielęgnację włosów. Rano nie ma problemu z ich rozczesaniem, ponieważ nie są splątane i nie tworzą się kołtuny. Czepek jedwabny skutecznie chroni włosy przed wilgocią, ale z drugiej strony nawilża je, dzięki czemu nie są przesuszone i łamliwe. Jedwab jest ponadto przewiewny, nie trzeba zatem martwić się o to, że skóra głowy otrzyma za mało powietrza. Warto także pamiętać o tym, że czepki z jedwabiu przedłużają stylizację włosa, w związku z czym loki czy fale dłużej utrzymują na nadany im kształt.

Czepek jedwabny do spania – dlaczego warto go używać?

Jak wybrać najlepszy czepek do spania?

Czepki jedwabne zaliczane są do najbardziej ekskluzywnych akcesoriów fryzjerskich polecanych przez najlepszych stylistów świata. Decydując się na zakup jedwabnego czepka do spania, nie ma co oszczędzać na takim produkcie. W końcu ma posłużyć przez wiele lat. Warto się w niego zaopatrzyć u sprawdzonego i doświadczonego sprzedawcy, który specjalizuje się w asortymencie jedwabnym. Czepek powinien być uszyty z najlepszej jakości jedwabiu – zdecydowanie najczęściej jest to jedwab morwowy. Jedwab nie może być wybielany, a jego autentyczność musi być potwierdzona specjalnym raportem opracowanym przez Laboratorium Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Oczywiście ogromne znaczenie w omawianym kontekście ma też sposób wykonania czepka i jego wykończenie. Ma on zapewniać stuprocentowy komfort użytkowania oraz wygodę. 

 

Podobne artykuły