Podróże z dziećmi - co zobaczyć w Krakowie?

Podróże z dziećmi - co zobaczyć w Krakowie?

O walorach Krakowa zapewne nie trzeba nikogo przekonywać, wystarczy raz odwiedzić miasto, aby zakochać się w nim bez pamięci. Jest ono oblegane o każdej porze roku, przyjeżdżają tutaj studenci, pary, całe rodziny. Wszystko to za sprawą tego, że w Krakowie nie można się nudzić, ograniczeniem może być w zasadzie jedynie czas.

Podróże z dziećmi - co zobaczyć w Krakowie?

Atrakcje w Krakowie dla rodzin z dziećmi

Kraków jest przede wszystkim prorodzinny, ponieważ miasto zadbało o rozrywki dla najmłodszych, których jak wiadomo rozpiera niezliczona ilość energii. Jeśli ktokolwiek zastanawia się, co zobaczyć w Krakowie, swoje pociechy może zabrać do Żywego Muzeum Obwarzanka, to kameralne miejsce, w którym zapewnia się najmłodszym moc atrakcji. Dzieci mogą przygotować, uwarzyć, upiec i zjeść obwarzanka na podstawie oryginalnej receptury. Wystarczy dokonać odpowiednio wczesnej rezerwacji, aby zapewnić swoim podopiecznym niezapomnianą przygodę. Kolejnym punktem wycieczki powinno być Muzeum Lotnictwa Polskiego, możliwość oglądania wielu modeli samolotów, eksponatów związanych z lotnictwem zajmuje czas dzieci na długo. Ich uwagę zwróci również ciekawa wystawa plenerowa, strefa laboratoryjna oraz sklepik muzealny, z którego można przywieźć pamiątkę. Historyland – następna lokalizacja, którą warto odwiedzić z dziećmi, motywem przewodnim są tam słynne klocki Lego. Pociechy mogą budować z nich co tylko zechcą, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, a tej dzieciom nie brakuje. Zainteresowaniem cieszą się również tamtejsze wystawy interaktywne, ponadto korzyścią jest dogodne położenie – w dawnym budynku dworca PKP w Krakowie. Na mapie Krakowa warto zlokalizować Muzeum Inżynierii Miejskiej, w którym nie tak dawno temu otwarto wystawę pt. Strefa Kreatywności, do odwiedzenia której zachęcano nawet w drodze specjalnie stworzonego spotu reklamowego.

Dzieci w Grodzie Kraka – co zobaczyć w Krakowie?

Nieco starsze dzieci są o wiele bardziej ciekawe otaczającego ich świata, interesują się historią, lubią poznawać nowe miejsca. Doskonałym wyzwaniem dla nich jest na przykład Barbakan oraz Mury Obronne Krakowa – często są one zapomniane przez turystów. Uwagę zwraca przede wszystkim średniowieczny klimat, w tym elementy architektoniczne. Interesujące dla najmłodszych są poza tym stroje z minionych epok, narzędzia wykorzystywane przy codziennych czynnościach. Zadbano również o multimedialne prezentacje dawnych czasów, dedykowane są nie tylko dzieciom, ale również dorosłym chcącym lepiej zapoznać się z historią miasta. Obowiązkowym punktem zwiedzania Krakowa jest oczywiście Wawel, czyli zamek i katedra – dla dzieci najbardziej ciekawe są legendy opowiadane przez przewodników. Aby uniknąć długich kolejek, powinno się wybierać zwykłe dni tygodnia – odradza się niedziele i święta. Będąc przy temacie podań i legend, każde dziecko powinno odwiedzić Smoczą Jamę i pilnującego wejścia do niej Smoka Wawelskiego. Na zwieńczenie ciekawego dnia w Krakowie z dziećmi warto odwiedzić Ogród Doświadczeń, w którym zapewnia się nie tylko rozrywkę, ale także aspekty edukacyjne – sposób działania urządzeń, konstrukcji. Powyższe stanowi najlepszą i rozbudowaną odpowiedź na pytanie co zobaczyć w Krakowie.

Podobne artykuły