Open’er Festival 2018 i jego gwiazdy

Open’er Festival 2018 i jego gwiazdy

Tegoroczna edycja Open’er Festival 2018 nie będzie się znacznie różnić od festiwalu w latach ubiegłych, co jest oczywiście znakomitą informacja, ponieważ jest to najważniejsze wydarzenie muzyczne w naszym kraju i zawsze jest wielkim sukcesem.

Już po raz kolejny największe sławy światowej muzyki, w tym między innymi Massive Attack, Gorillaz oraz Nick Cave, wystąpią na terenach lotniska Gdynia-Kosakowo w czasie czterodniowego wydarzenia. W tym roku największa uwagę przyciągać będzie na pewno Breuno Mars, amerykańska gwiazda muzyki rozrywkowej, którego dzieła może nie należą do najbardziej ambitnych na świecie, ale z całą pewnością stanowią fenomenalna rozrywkę.

Ceny biletów

Tradycyjnie już można kupować bilety wraz z dostępem do pola namiotowego i bez niego. Karnety mogą obejmować tylko dwa ostatnie dni lub cały okres festiwalu. Karnety weekendowe to wydatek odpowiednio 399 i 459 złotych bez pola namiotowego i z nim. Za cały czas trwania festiwalu zapłacimy 579 i 569, jeśli skorzystamy z namiotów.

Dzień otwarcia

W dniu otwarcia najważniejszym wydarzeniem będzie koncert Arctic Monkeys, czyli jednej ze zdecydowanie najlepszych formacji ostatnich lat. Jest to wydarzenie tym ważniejsze, że panowie nie grali razem już od kilku lat i w zasadzie nie realizowali żadnych wspólnych projektów. W minionym roku powrócili do wspólnej działalności i obecna trasa koncertowa jest jej jak do tej pory najważniejszym owocem.

Open’er Festival 2018 i jego gwiazdy

Bez wątpienia ciekawym przeżyciem będzie koncert formacji Migos skupiającej się na rapie i trapie. Fleet Foxes przedstawią nam odrobinę amerykańskiego folku. Superorganism trudno jest określić w jakiś jeden konkretny sposób, ponieważ jest to oktet grający wyjątkowo zróżnicowaną i odważną muzykę. Interesujący może być też Dead Cross, w którym za rytm odpowiada Dave Lombardo, znany z zamiłowania do ciężkich brzmień. Nick Cave & The Bad Seeds także przyciągną masę swoich oddanych fanów.

Dzień drugi

Drugi dzień Open’er Festival 2018 jest już tradycyjnie dniem eksperymentów. W jego czasie usłyszymy między innymi Kali Uchis. Jest to wokalistka kolumbijsko-amerykańska, która łączy w swojej twórczości najlepsze elementy obu kultur muzycznych.

Drugiego dnia pojawi się też ekipa, która dla wielu osób jest najważniejsza w całym festiwalu. Chodzi o Massive Attack, czyli prawdziwą legendę muzyki elektronicznej. Młodsza część publiczności na pewno będzie zachwycona udziałem MO, czyli skandynawskiej wokalistki, której utwory cały czas znajdują się na liście najczęściej odsłuchiwanych kawałków na youtube.

Na koniec dnia zagra Depeche Mode, a przed nimi zobaczyć będzie można jeszcze Yonaka, eklektyczny zespół z Anglii oraz Lidera Talking Heads, Davida Byrne’a.

Open’er Festival 2018 i jego gwiazdy

Dzień trzeci – pierwszy dzień weekendu

Piątkowe koncerty zaczynają najważniejszą część festiwalu. W tym roku bardzo ważny jest powrót dawno nie widzianej części festiwalu, którą jest przegląd muzyki francuskiej pod hasłem Republique de la Musique! Gwiazda tej części festiwalu będzie uznany francuski zespół La Famme.

Piątek jest zawsze dniem dużej energii na festiwalu. W jego czasie wiele szumu zrobi brytyjska raperka Little Smitz oraz awangardowy raper Vince staples. Do tego dojdzie islandzki kwartet Kaleo oraz Marmozets, kolejny przedstawiciel muzyki z wysp Brytyjskich, tym razem coś gitarowego i mocnego.

Zwieńczeniem dnia będzie wielki koncert Gorillaz.

Wielki finał

Dzień finałowy to największe gwiazdy całego festiwalu. Na sam koniec wystąpi Bruno Mars, a suport dla niego zapewnią między innymi Glass Animals oraz nasz rodzimy Dawid Podsiadło.

Podobne artykuły