W jakich godzinach i dniach tygodnia realizować masową wysyłkę SMS-ów?

W jakich godzinach i dniach tygodnia realizować masową wysyłkę SMS-ów?

Krótkie wiadomości tekstowe, oprócz funkcji stricte komunikacyjnej, pełnią także niezwykle istotną rolę w nowoczesnych kampaniach marketingowych. Stanowią bowiem skuteczne narzędzie, które jest w stanie pozytywnie wpłynąć na sprzedaż produktów i usług, pozyskiwać nowych klientów oraz zdobyć zaufanie osób zainteresowanych naszymi usługami. Aby jednak masowa wysyłka SMS-ów wywołała pożądane reakcje, musi być zaplanowana w odpowiednim czasie.

O której godzinie wysyłać SMS-y marketingowe?

Planując godzinę startu kampanii SMS marketingowej osoba za nią odpowiedzialna musi zastanowić się, w jakich godzinach klienci są najbardziej skłonni do otrzymywania komunikatów reklamowych. Warto w swoich przemyśleniach uwzględnić fakt, że zdecydowana większość odbiorców to osoby pracujące, które wykonują swoje obowiązki zawodowe od poniedziałku do piątku. W celu pojawienia się w pracy, wielu z nich musi wcześnie wstać, załatwić poranne sprawy w domu oraz przygotować się do wyjścia do pracy.

Biorąc pod uwagę takie okoliczności nie powinniśmy startować z kampanią SMS-ową przed 9 rano. Odbiorcy wiadomości najpewniej będą bowiem zbyt zajęci, aby móc zapoznać się z treścią nadesłanej przez nas oferty. Co więcej, przychodząca wiadomość promocyjna może wywołać w nich niechęć oraz negatywne skojarzenia z nadawcą.

Przyjmuje się także, że nie powinniśmy ustalać startu masowej wysyłki SMS-ów w godzinach późniejszych niż 21 wieczorem. Jest to bowiem czas, który większość osób dedykuje życiu rodzinnemu, odpoczynkowi oraz relaksowi. Optymalnymi ramami czasowymi jest więc przedział od godziny 9 (kiedy większość osób aktywnych zawodowo będzie już w pracy) do 19, kiedy odbiorcy są aktywni i jeszcze nie udali się na wieczorny odpoczynek.

W jakich godzinach i dniach tygodnia realizować masową wysyłkę SMS-ów?

Poniedziałek czy piątek? Kiedy najlepiej wystartować z kampanią SMS-ową?

Planując uruchomienie kampanii SMS marketingowej powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na same godziny, w jakich na telefony naszych odbiorców trafią wiadomości. Ogromne znaczenie na bowiem także wybór odpowiedniego dnia tygodnia, w którym wystartuje akcja reklamowa.

Jedynym dniem tygodnia (oprócz samych weekendów), na który nie poleca się planowania jej uruchomienia jest poniedziałek. Jest to bowiem dość specyficzny dzień, w którym większość osób ma sporo na głowie, musi nadrabiać zaległości w pracy oraz myślami często pozostaje jeszcze na weekendzie. Zdecydowanie nie warto więc odwracać uwagi klientów informacjami reklamowymi, gdyż i tak najpewniej nie będą oni mieli ani głowy, ani chęci, aby zareagować na nie w pożądany przez nas sposób. Podobnie sytuacja przedstawia się także w przypadku soboty i niedzieli, które to dni klienci dedykują głównie rodzinie oraz wypoczynkowi.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, kiedy mamy szczególnie istotne informacje do przekazania lub zaplanowaliśmy wyjątkową i obowiązującą przez krótki czas promocję. W tym wypadku powinniśmy poinformować osoby zainteresowane naszymi usługami jak najwcześniej, po to, aby mieli oni wystarczająco dużo czasu, aby z niej skorzystać.

Podsumowując, najlepszym czasem w tygodniu na wysyłkę SMS-ów promocyjnych są dni od wtorku do piątku. Jest to bowiem okres, w którym nasi odbiorcy będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby zainteresować się treścią nadesłanych informacji reklamowych oraz skorzystać z proponowanej oferty.

 

Podobne artykuły