Medale okolicznościowe – z jakich ważnych okazji warto je wręczać?

Medale okolicznościowe – z jakich ważnych okazji warto je wręczać?

Medale okolicznościowe są symbolicznymi, spersonalizowanymi podarunkami, które mogą zostać wręczone na wiele różnych okazji. Większości z nas medale kojarzą się głównie z osiągnięciami sportowymi lub ważnymi wydarzeniami państwowymi. Okazuje się jednak, że te symboliczne upominki mogą zostać wręczone na wiele różnych okazji, zarówno prywatnych, jak i zawodowych.

Czym są medale okolicznościowe i jak mogą wyglądać?

Medale okolicznościowe to specjalnie wykonane przedmioty, które najczęściej przybierają postać klasycznego krążka wykonanego z metalu. Każdy medal posiada swój awers i rewers, dzięki czemu napisy mogą zostać naniesione zarówno po stronie zewnętrznej, jak i wewnętrznej krążka.

W wielu przypadkach medale wyposażone są także w ozdobną wstążkę, która pozwala na ich zawieszenie na szyi uhonorowanej osoby podczas uroczystej gali oraz zawieszenie w widocznym miejscu na ścianie. Medale okolicznościowe umieszcza się w ozdobnym, obłożonym miękkim obiciem pudełeczku. Etui zwykle występuje w klasycznej kolorystyce granatu, czerwieni lub zieleni. Jego zadaniem jest ochrona medalu oraz jego przechowywanie w efektownym stylu.

Do produkcji medali wykorzystywane są wysokiej jakości, trwałe metale, wśród których dominują stal, mosiądz oraz miedź. Nowoczesne pamiątki wytwarza się także ze szkła, drewna oraz plexi. Obecne technologie pozwalają na stworzenie medali o dowolnej kolorystyce, co pozwala na idealne dostosowanie ich wyglądu i walorów wizualnych do charakteru i rangi wydarzenia. Najczęściej wybierane są klasyczne kolory takie, jak srebro, złoto oraz brąz.

Medale okolicznościowe – z jakich ważnych okazji warto je wręczać?

Na jakie okazje i wydarzenia warto wręczyć medal okolicznościowy?

Medale okolicznościowe większości z nas kojarzą się ze sportem. I rzeczywiście, symboliczne nagrody w postaci metalowych medali najczęściej wręczane są zdobywcom I, II i III miejsca w zawodach sportowych. Medale to jednak na tyle uniwersalne i cenione nagrody, że mogą zostać z powodzeniem wykorzystane także dla uhonorowania osiągnieć ludzi w wielu innych dziedzinach życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego.

Medale okolicznościowe są efektownym i klasycznym podarunkiem, który bardzo często wręcza się osobom zasłużonym dla działalności firmy. Doskonałą okazją dla ich nadania jest okrągła rocznica istnienia firmy, której zwykle towarzyszy uroczysta gala. Osoby szczególnie zasłużone otrzymują w jej trakcie efektowne, spersonalizowane medale, które stanowią swoisty dowód uznania kierownictwa firmy za ich wkład oraz wysiłek włożony w pracę na rzecz przedsiębiorstwa.

Spersonalizowane medale okolicznościowe doskonale sprawdzają się także jako oryginalny pamiątkowy prezent z okazji rocznicy ślubu lub zamążpójścia. W tym pierwszym wypadku długoletnie udane pożycie małżeńskie wymaga odpowiedniej oprawy oraz pamiątkowego podarunku, który będzie przez wiele kolejnych lat przypominał parze o wspólnie spędzonych latach. Świeżo poślubieni małżonkowie otrzymujący medal z pewnością docenią oryginalny charakter ślubnego prezentu, który będzie przypominał o początku ich wspólnej życiowej drogi.

Podobne artykuły