Inżynieria izolacji wysokich temperatur w ofercie firmy Zamac

Inżynieria izolacji wysokich temperatur w ofercie firmy Zamac

Obecnie Zamac to renomowana marka, która na rynku obecna jest już od ponad 30 lat. Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją wysokotemperaturowych materiałów ogniotrwałych. Wykonane przez nią elementy izolacyjne mogą mieć w zasadzie dowolny kształt. Istotną rolę w ofercie firmy zajmują także kity, kleje oraz masy niezbędne do napraw i uszczelnień w warunkach podwyższonej temperatury. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Kit ceramiczny ogniotrwały FKM

Kit ceramiczny FKM to pasta wysokiej jakości o doskonałej smarności i przyczepności. Sprawdza się doskonale w przypadku różnego rodzaju napraw, remontów czy izolacji. Wykorzystywany jest przy klejeniu wyłożeń włóknistych, naprawie pokryw kadzi odlewniczych czy termicznym zabezpieczaniu konstrukcji ze stali.

Kit ceramiczny FKM-G

To produkt, który powstaje na bazie spoiw fosforanowo-glinowych. Sprawdza się jako świetny izolator w zabezpieczaniu wprowadzeń prądowych i nie tylko. Kit ten jest odporny na temperaturę rzędu nawet 1500 stopni Celsjusza. Wykorzystywany może być z powodzeniem do łączenia ceramiki z metalem czy metalu z metalem. Przy okazji kit ceramiczny tego rodzaju posiada właściwości antykorozyjne. Po wysuszeniu jest bardzo wytrzymały pod względem mechanicznym.

Masa Piecbox

Piecbox to ogniotrwała masa naprawcza służąca do wykonywania szybkich napraw wyłożeń ogniotrwałych wykorzystywanych w piecach, kominach, kadziach, reaktorach itd. Sprawdza się również jako trudnościeralna powłoka ochronna. Co ciekawe, jej skład pozwala na dokonywanie szybkich napraw także między remontami, bez konieczności stosowania długiego procesu pielęgnacji. Produkt ten cechuje się znaczną siłą wiązania i dużą przyczepnością. Skutecznie wypełnia rysy i szczeliny, wzmacniając dany materiał. Masa ta nakładana może być z powodzeniem przy pomocy kielni, pacy czy standardowej szpachli.

Piecolep i Piecolep Mineral

Piecolep jest gęstym klejem ogniotrwałym, który służy do szybkiego spoinowania różnego rodzaju materiałów wysokotemperaturowych. To produkt nieorganiczny, który w warunkach wysokiej temperatury nie uwalnia żadnych gazów. Klej ten jest w zasadzie od razu gotowy do użycia.

Piecolep Minerał, który także można znaleźć w ofercie firmy Zamac, to z kolei klej bardziej płynny, także wysokotemperaturowy. Sprawdza się przy temperaturze do 950 stopni Celsjusza. Pozwala na skuteczne łączenie materiałów izolacyjnych z tkaninami szklanymi czy ekranami aluminiowymi.

Masa Fiber Plast

Produkt ten ma formę sypką. Dopiero po połączeniu z niewielką ilością wody i dokładnym wymieszaniu otrzymywana jest masa plastyczna o jednorodnej konsystencji oraz dobrej przyczepności. Masa Fibr Plast sprawdza się doskonale jako izolacyjna masa naprawcza i konstrukcyjna. Warto przy tym pamiętać, że firma Zamac to jej jedyny producent. Marka ta jest ceniona za wysoką jakość świadczonych usług. Wieloletnie doświadczenie daje doskonałe rezultaty, a renoma marki wydaje się w pełni zasłużona. Z tego powodu nie ma obaw, że dostarczony do klienta produkt będzie stary lub zwietrzały.

 

Inżynieria izolacji wysokich temperatur w ofercie firmy ZamacPodobne artykuły