Wynajem samochodu - kiedy warto?

Wynajem samochodu - kiedy warto?

W Polsce nie ma rozpowszechnionego zwyczaju wynajmowania samochodów, których w innych krajach europejskich czy za oceanem jest czymś oczywistym. O wiele bardziej wolimy jechać własnym autem, często narażając się na wiele godzin niewygodnej podróży, aniżeli np. polecieć gdzieś samolotem, a na miejscu wynająć dodatkowy pojazd. Tymczasem istnieją sytuacje, w których wynajem samochodu jest bardzo wygodny.

Bezstresowe wakacje, organizacja większej liczby pojazdów na czas przeprowadzki czy konieczność skorzystania z profesjonalnej floty samochodowej - to sytuacje, w których wynajem samochodu jest wręcz wskazany. Przyjrzyjmy się im z bliska, aby ocenić, dlaczego akurat w tych przypadkach wypożyczalnia aut może być dobrym wyborem.

Wyjazd na wakacje

Niekiedy wyjazd na wakacje zakłada nawet kilkanaście godzin spędzonych w samochodzie - nie zawsze warto męczyć w ten sposób siebie i bliskich. Jeśli mamy okazję polecieć do innego kraju samolotem, co zajmie nam nieporównywalnie mniej czasu, to warto wybrać tę opcję. Wyjazd do kurortu zazwyczaj wiąże się z przebywaniem na miejscu przez 90% czasu. Na resztę okazji, na przykład wówczas, gdy chcemy obejrzeć miejscowe atrakcje bez wycieczki zorganizowanej, wynajem samochodu będzie absolutnie wystarczający. Jeśli jedziemy z małymi dziećmi, powinniśmy tylko zawczasu zorientować się, czy wypożyczalnia dysponuje fotelikami samochodowymi. 

Taka opcja sprawdzi się zarówno poza granicami naszego kraju, jak również na jego terenie. Jeżeli mieszkamy w górach, a planujemy odpoczywać nad morzem, to warto rozważyć dojazd środkami publicznego transportu i wynajem samochodu z automatyczną skrzynią biegów na miejscu. W ten sposób z pewnością poniesiemy mniejszy koszt aniżeli w przypadku, gdy jechalibyśmy własnym autem. Co więcej, w razie awarii wypożyczalnia załatwia za nas wszelkie formalności!

Wynajem samochodu - kiedy warto?

Auto dla biznesu

Tutaj chodzi zarówno o wynajem samochodu na okoliczność np. transportu większej liczby rzeczy czy kilkunastu osób, jak również wynajęcie auta przez biznesmena, który przyjechał akurat w podróż służbową. Jeśli firma nie dysponuje własną flotą, bo nie ma takiej potrzeby, to na specjalne okazje o wiele bardziej opłaci się wynajmować samochody aniżeli budować wspomnianą grupę aut dla biznesu. Również osoby udające się często w podróże służbowe będą mogły wprowadzić koszty wynajmu auta do kosztów firmowych.

Na specjalne okazje

Tutaj chodzi przede wszystkim o dwie okazje: przeprowadzki oraz śluby! Auta przeprowadzkowe zazwyczaj mieszczą w sobie rzeczy o dużych gabarytach oraz o wiele więcej pakunków aniżeli klasyczne samochody osobowe. Wynajem samochodu w takich przypadkach raczej organizowany jest na godziny, chyba że mowa o przeprowadzce z jednego końca kraju na drugi; wówczas wynajmujemy również w oparciu o pokonane kilometry. Z kolei samochód do ślubu to świetny sposób na podkreślenie niezwykłości danego dnia bez wydawania większych pieniędzy. Takie samochody są zazwyczaj specjalnie przyszykowane, bardzo zadbane i mają nawet dodatki i dekoracje związane ze ślubem czy weselem.

Partnerem materiału jest Express. Firma oferująca wynajem samochodu.

 

Podobne artykuły