Aplikacja do montowania filmów - którą wybrać?

Aplikacja do montowania filmów - którą wybrać?

Sklep Google Play jest systemową aplikacją w każdym smartfonie, a wybór rozwiązań jest naprawdę ogromny. Osoby mające konta na portalach społecznościowych stawiają na takie narzędzia, dzięki którym edytują każdy filmik, dodają ciekawe efekty, przyspieszą, spowolnią. Każda grupa użytkowników potrzebuje czegoś innego, dlatego przegląd najczęściej wybieranych propozycji będzie jak najbardziej mile widziany.

Aplikacja do montowania filmów - którą wybrać?

Aplikacja do montowania filmów – przegląd

Ranking najlepszych aplikacji do montażu filmów otwiera zdecydowanie InShot, w której najbardziej urzeka uniwersalność i intuicyjna obsługa. Świadczy o tym już pierwszy krok, w którym konieczne jest dokonanie wyboru materiału do obróbki. Może to być plik wideo, zdjęcie lub kolaż z kilku fotografii, w kolejnych opcjach można skorzystać z opcji przycięcia, ale nie jest to warunek do przejścia dalej. Ta konkretna aplikacja do montażu filmów udostępnia wiele innych efektów, w tym zmianę tła, rozmiaru pliku, nakładanie filtrów, a nawet dźwięków. Kolejną doskonałą informacją jest to, że program ma możliwość dostosowania filmików bądź zdjęć pod wymagania konkretnych portali społecznościowych. Następna aplikacja do montowania filmów to Power Director, która wyróżnia się wieloma narzędziami o zaawansowanej specyfice. Wgrany plik umieszcza się na osi czasu, dzięki której dopasowanie efektu w danym miejscu jest o wiele łatwiejsze. Dodawanie innych materiałów, przejść oraz ścieżek dźwiękowych jest jak najbardziej możliwe. Aplikacja do montowania filmów w takiej odsłonie z pewnością spełni oczekiwania wielu użytkowników, którzy cenią różnorodność dostępnych efektów.

Proste rozwiązania są najlepsze

Zwolenników najprostszych rozwiązań z pewnością zachwyci aplikacja do montowania filmów o nazwie Quik, która już wiele mówi. Każdy plik, który ma zostać poddany obróbce może być edytowany poprzez wybór w trzech menu. W pierwszej grupie do dyspozycji użytkownika pozostają gotowe szablony, które można po prostu nałożyć. Drugi etap umożliwia zmianę na przykład w zakresie ścieżki dźwiękowej, natomiast trzecia pozwala na zmianę czcionek, formatów i długości nagrania. Po zapisaniu zmian w każdej zakładce można przystąpić do dalszej edycji, gdzie dowolność jest nieco większa. Aplikacja do montowania filmów jest przeznaczona dla osób, które dopiero rozpoczynają szkolenia w zakresie edycji filmów. Daje bowiem dużo możliwości nauki i przede wszystkim oszczędza cenny czas, którego zazwyczaj ma się zbyt mało. Warto jeszcze wspomnieć o aplikacji VivaVideo, po wejściu w którą można przepaść na kolejne kilka godzin. Zachwyt wzbudza wiele różnorodnych efektów, materiałów i formatów, co na samym początku może sprawiać wrażenie chaosu. Jednak po zapoznaniu się z wszelkimi możliwościami dość szybko zmienia się pierwotne zdanie. Czy ktokolwiek chciałby zrezygnować z przepięknych efektów specjalnych w postaci serduszek, kłębów dymu, czy innymi podobnymi? Naprawdę trudno się im oprzeć i zrezygnować z umieszczenia w wybranym materiale. Jak widać możliwości dostępnych aplikacji nie są małe i z pewnością przypadną do gustu wielu.

Podobne artykuły