Psychologia w biznesie – innowacja na uczelni

Psychologia w biznesie – innowacja na uczelni

Oddziaływania człowieka na otoczenie zawsze były w kręgu zainteresowań psychologów i filozofów. Psychologia to kierunek od dziesięcioleci oferowany na uczelniach. Dziedzina ta mocno się rozwinęła, zapuszczając korzenie również w branży przedsiębiorczej. Psychologia w biznesie to kierunek, który zdobywa coraz większą popularność. Czy warto się na nią zdecydować?

Zrozumieć psychologiczne aspekty biznesu

Kierunek psychilogia w biznesie studia pozwoli zrozumieć, jak funkcjonuje działalność biznesowa. Wiedza ta okazuje się niezbędna na stanowiskach menadżerskich, lecz wykorzystuje się ją także w coachingu, negocjacjach czy badaniach produktywności.

Studenci będą mieli szansę zgłębić tajniki związane z procesami rozwoju w organizacjach, poznają zasady skutecznej komunikacji oraz wystąpień publicznych. Głównie z uwagi na te aspekty kierunek nosi również nazwę psychologia menadżerska.

Plan zajęć

Psychologia biznesu to innowacyjny kierunek, łączący nowoczesną psychologię z zarządzaniem. Studenci będą uczęszczać na takie zajęcia, jak psychologia organizacji, komunikacja w biznesie czy zarządzanie różnorodnością. W harmonogramie znajduje się także psychoanaliza, psychologia reklamy czy statystyka. Nie zabraknie miejsca na kształcenie umiejętności negocjacyjnych czy naukę metodologii badań.

W trakcie nauki studenci przyswajają solidną dawkę rzetelnej wiedzy, kształcąc umiejętności niezbędne na przyszłym stanowisku. Cechy charakteru, które cenione są u psychologów biznesu, to między innymi dynamiczność, empatia, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, odpowiedzialność i duże zaangażowanie. Istotne jest też pragmatyczne podejście do pracy. Nie są to obowiązkowe cechy dla kandydatów na studia – można je wykształcić w trakcie nauczania.

Praca po studiach

Absolwenci kierunku to osoby ze specjalistyczną wiedzą, która pożądana jest na współczesnym rynku pracy. Stanowiska pracy czekają w przedsiębiorstwach i korporacjach, gdzie absolwenci mogą spełniać się jako doradcy zawodowi, trenerzy biznesu, menadżerowie HR, liderzy zespołów czy trenerzy rozwoju zawodowego. Ścieżek jest tak wiele, że żaden z absolwentów nie będzie miał problemu ze znalezieniem satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy.

 Psychologia w biznesie – innowacja na uczelni

Studenci po ukończeniu edukacji kierunkowej mają mocno wykształcone umiejętności branżowe. Z powodzeniem stosują metody i wdrażają techniki coachingu, potrafią zainspirować ludzi do rozwoju osobistego, skutecznie używają wiedzy psychologicznej w negocjacjach i trafnie diagnozują problemy o podłożu psychologicznym. Zespół tych umiejętności czyni absolwentów pożądanymi kandydatami na wymienione wyżej stanowiska pracy.

Zarobki menadżera biznesu

Ukończenie studiów kierunkowych wiąże się z piastowaniem odpowiedzialnego stanowiska. Szeroki zakres obowiązków jest adekwatny do zarobków, jednak wszystko zależy od podjęcia właściwych decyzji. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą mają nieograniczone perspektywy zarobków. Praca w przedsiębiorstwie czy korporacji na wymienionych wyżej stanowiskach to przeważnie zarobki przekraczające 5-7 tysięcy złotych miesięcznie.

Podobne artykuły