Jak maksymalnie wykorzystać uczestnictwo w webinarach?

Jak maksymalnie wykorzystać uczestnictwo w webinarach?

Podczas webinaru możliwe jest nabycie wielu przydatnych umiejętności. Wystarczy przestrzeganie trzech najważniejszych zasad, by wysnuć jak najwięcej pożytecznych wniosków. Warto zapisywać się na szkolenia tego rodzaju, co najmniej kilka w kwartale.

Jak maksymalnie wykorzystać uczestnictwo w webinarach?

Kilka zasad korzystania z webinarów

Propozycje webinarów pojawiają się notorycznie i to nic innego jak prezentacja na dany temat. Przypomina lekcje on-line, podczas których prowadzący poruszają najważniejsze kwestie. Zasadniczo są one przeprowadzane na żywo, możliwe jest zatem zadawanie pytań podczas jego trwania. Wpisuje się je po prostu na czacie. Organizatorzy zazwyczaj zapisują swoje nagrania i w ten sposób mogą je przekazać do odsłuchania pozostałym. Niektóre są udostępniane za darmo, inne trzeba opłacić, by móc z nich korzystać. Osoby, które zajmują się prowadzeniem webinarów uprzedzają swoich słuchaczy, kiedy odbędzie się spotkanie. Można sobie zatem zaplanować ten czas, bez dodatkowych obowiązków, by skupić się wyłącznie na prezentacji. Warto powiadomić również domowników, by w tym czasie nie zakłócali spokoju. Należy zapewnić sobie pełen komfort, wygodne miejsce, oraz ewentualnie przygotować pytania do prowadzącego.

Dokładne zapoznanie się z tematem webinaru

Osoba prowadząca szkolenia najczęściej przedstawia ich program. Widz może wówczas ocenić, czy spotkanie jest dla niego przydatne. Jeżeli tak, powinien skoncentrować na części najbardziej go interesującej. Zamiast notować wszystko, od początku do końca, powinno się wyodrębniać najważniejsze informacje. Po pierwsze jest to oszczędność czasu, a po drugie więcej można wynieść z webinaru. Nie warto zaprzątać sobie głowy zbędnymi danymi. Trzecim krokiem jest unikanie zbędnych dialogów na czacie, na przykład uprzejmości z prowadzącym. Takie kwestie można zostawić na koniec, kiedy wszystkie punkty webinaru zostały omówione, a odpowiedzi na najważniejsze pytania udzielone. Rozpraszanie uwagi jest całkowicie zbędne i zamiast korzyści przynosi jedynie chaos i dezorientację.

Podobne artykuły