Szydełkowanie - wyjątkowe hobby

Szydełkowanie - wyjątkowe hobby

Szydełkowanie do niedawna utożsamiane było wyłącznie ze starszymi osobami, obecnie sięga po nie coraz młodsza część społeczeństwa. W dobie Internetu nauka przebiega znacznie łatwiej, dostępne są różnego rodzaju włóczki i inne akcesoria. Sprawia to, że kreatywne hobby może być pomysłem na życie, od czego powinno się zacząć?

Szydełkowanie - wyjątkowe hobby

Przygotowania do nauki szydełkowania

Najważniejsze jest to, aby zapał nie minął zbyt szybko, odradza się zakup wszystkich rodzajów szydełek i włóczek. Na początek potrzebny będzie jeden motek i jedno narzędzie pracy – szydełko. Włóczka powinna być w mocnym, kontrastowym kolorze, aby oczka były dobrze widoczne. Pierwszymi ściegami powinny być łańcuszek, półsłupek i słupek, próbki warto robić na małych kawałkach. Szydełkowanie wymaga liczenia oczek, dlatego w pomieszczeniu powinna panować cisza, wszelkie pomyłki prowadzą do rosnącej współpracy. Kluczowym elementem jest brzeg robótki, który musi być równy – nie można więc gubić oczek. Warto pamiętać, że wydawanie zbyt dużo pieniędzy na pierwsze zakupy szydełkowe jest zbędne, może okazać się, że to tylko chwilowa zachcianka.

Wspólne szydełkowanie

Czasami filmy i schematy dostępne w Internecie nie są wystarczające, wtedy można poprosić o pomoc kogoś innego. W wielu miejscach odbywają się warsztaty dla początkujących, podczas których prezentowane są wyłącznie podstawy. Każdy najmniejszy element jest kwestią wprawy, którą nierzadko zdobywa się latami. Nie można się poddawać po każdym ewentualnie, nad jednym produktem spędza się często wiele godzin, ale efekt końcowy wynagradza cały ten czas. Jeszcze więcej radości przynosi uśmiech osoby obdarowanej ręcznie wykonaną zabawką, kocem, poduszką, czy innym produktem. Wiele osób rozpoczynając szydełkowanie odnajduje w tym sposób na ucieczkę od problemów dnia codziennego. Niejednokrotnie pasja przeradza się w sposób na zarabianie, na życie. Zawsze warto spróbować, nigdy nie wiadomo jakie talenty kryją się w człowieku. Nigdy nie jest za późno na ich wydobycie i rozwój.

Podobne artykuły