Pomimo tego, że lato powoli dobiega końca Kraków nadal oferuje mnóstwo atrakcji, na które warto wybrać się ze znajomymi lub rodziną. Powinno się korzystać z okazji uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, ponieważ nie ma gwarancji, iż nie powrócą obostrzenie epidemiczne. Ponadto jest to doskonały sposób na odstresowanie się i spędzenie wolnego czasu w bardzo miłej atmosferze.
Jakie wydarzenia kulturalne planowane są w Krakowie?
Od piątku 13 sierpnia do niedzieli 22 sierpnia w Krakowie, przy ulicy Kamiennej 2-4 odbywa się Festiwal EtnoKraków/Rozstaje. Głównym założeniem jest zgromadzenie w jednym miejscu najlepszego składu polskiej sceny etno oraz artystów z innych krajów. Odwiedzając stronę http://karnet.krakowculture.pl/ można zapoznać się z całym kalendarium najlepszych wydarzeń. Przez cały lipiec i sierpień trwa na przykład Letnie Tanie Kinobranie 2021, podczas którego mieszkańcy Krakowa i turyści mogą oddać się ulubionej rozrywce. Wszystkie dostępne filmy ogląda się na świeżym powietrzu, obserwując rozgwieżdżone niebo, czy odpoczywając w wygodnym fotelu. Chcąc poczuć iście letnią atmosferę istnieje możliwość relaksu na leżakach. Przez cały okres trwania wydarzenia filmy podzielone są w oparciu o konkretne tematyki, w bieżącym roku ceny biletów są niższe, co stanowi kolejną zaletę. Oczywiście każdy zainteresowany może zapoznać się ze szczegółowym programem i planując wyjazd do Krakowa wziąć to pod uwagę. Pandemia odcisnęła na społeczeństwie ogromne piętno, nawet po złagodzeniu obostrzeń pozostał strach, czy nie zostaną one przywrócone. Opierając się na poczynionych obserwacjach pojawił się pomysł na stworzenie wystawy zatytułowanej „Współistnienie”. Ciekawą formę wydarzenia podkreśla fakt, że wszystko przedstawia się z perspektywy mieszkańców Krakowa. W przeprowadzanych rozmowach pojawiły się takie kwestie jak postrzeganie świata w czasie pandemii, sposób myślenia, zmiany jakie zaszły w życiu każdego człowieka. Wystawa będzie dostępna aż do 22 kwietnia 2020 roku.
Co dzieje się w Krakowie ?
Kraków ma swoje tradycje i znaki rozpoznawcze, odwiedzając stolicę Małopolski w dniach 14-29 sierpnia bieżącego roku nie można pominąć wizyty na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej. Tegoroczna edycja ma nieco odświeżoną formułę, a wydarzenie odbywa się już po raz czterdziesty piąty. Aby móc podziwiać dzieła hafciarek, tkaczy, rzeźbiarzy, garncarzy i wielu innych artystów wystarczy udać się na Rynek Główny od strony Wieży Ratuszowej. Ta prezentacja polskiej sztuki ludowej jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej, co jest powodem do dumy. Wszelkie przedstawiane produkty są wykonane z największą starannością, do każdej edycji wydarzenia dobiera się grono najlepszych wystawców. Udowadniają oni, że sztuka rzemieślnicza jest cały czas modna i powstające w jej ramach dzieła urzekają swoją formą i kolorowymi odsłonami kultury ludowej. Na zakończenie Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej zaplanowano występy w ramach Dnia Nowej Huty. Zaprezentują się wówczas krakowskie zespoły.